Українці їздять на панщину до Польщі.

Українці їздять на панщину до Польщі.
Politeka

Зараз там трудиться мільйон заробітчан з нашої країни

Politeka

Деякі польські роботодавці експлуатують найманих працівників з-за кордону, найчастіше з України, практично на межі порушення закону. Про це йде мова в статті польської газети Dziennik Gazeta Prawna під заголовком «Трудові табори для українців».

Це тривожна закономірність у Польщі, яка пов'язана з іноземними працівниками, більшість з яких — це українці.

Працевлаштування іноземців у Польщі все більше нагадує «принципи, скопійовані безпосередньо з панських маєтків». Роботодавці складають не трудові, а цивільно-правові договори, за  якими всі робочі витрати переносяться безпосередньо на працівників. Це одяг, інструмент і т. п.

При цьому зарплата таких працівників найчастіше нижче закріпленої на рівні закону «мінімалки» у Польщі. І роботодавець може дозволити собі штрафувати працівників без пояснення причин. Такі штрафи можуть у десятки разів перевищувати зарплату.

Працівник не може залишити роботу раніше, ніж через три місяці, з моменту, коли він попередить про це свого роботодавця. Якщо ж зробить це раніше, то за кожен невідпрацьований день повинен заплатити тисячу злотих штрафу (близько 6,7 тис. грн). А фірма, яка його працевлаштовує, може звільнити такого працівника в будь-який момент, без пояснення причин звільнення.

Чимало інших прикладів нерівноправних відносин між роботодавцями та українськими робітниками можна назвати тільки одним словом — експлуатація.

Протидіяти такій поведінці досить важко, адже дії роботодавців залишаються законними.

Коментарі (1)
  • Анонім

    "Спасіба" оркуші і мафіку та їхнім вкпховодам, за те що  ми змушені їхати на чужину , шукати щастя, бо мельніки, шубовічи і компанія позахапували всі землі, людям немає на чому робити і заробляти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up