Яків Шепель — полковник Армії УНР, що творив історію Козятинщини (Увага конкурс)

Яків Шепель — полковник Армії УНР, що творив історію Козятинщини
(Увага конкурс)

Оголошуємо відкритий конкурс З метою залучення ширшої фахової спільноти до творення своїх проектів в висвітленні історичної правди .Мистецький  Ria Козятин оголошує відкритий конкурс  творів , віршів ,оповідань, мемуарів, спогадів про Якова Шепеля під час його визвольних змагань на Козятинщині ...

Конкурс передбачає  преміювання а саме , 1000 гривен, 800 гривен та 500  гривен.

Організатор конкурсу Просвіта ОУН Козятин

 

 

Автоматический альтернативный текст отсутствует.

 

В цей день 23-го листопада 1894 року народився Яків Шепель — полковник Армії УНР, повстанський отаман на Літинщині. У 1919 — 1921 роках оперував проти більшевиків на Літинщині, Хмельниччині, Козятинщині, Калинівщині (Вінниччина). 
Учасник Другого Зимового походу 1921 р.
Вбитий московсько-комуняцькими окупантами (агентом ЧК) в 1921 році.

На данном изображении может находиться: 1 человек

Коментарі (4)
 • Влад Лісовий

  українська персоналія Це незавершена стаття про особу, що має стосунок до України.
  Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
 • Влад Лісовий

  ЗМУЧЕНЕ БІЛЬШОВИЦЬКИМ ТЕРОРОМ НАСЕЛЕННЯ ВІННИЦІ ВІТАЛО ПОВСТАНЦІВ ОТАМАНА ЯКОВА ШЕПЕЛЯ ІСТОРІЯ 02 жовтня 2016, 13:45  Джерело: vlasno.info
 • Влад Лісовий

  Шепель Яків Матвійович
  Шепель Яків Матвійович.jpg
  Народження 23 листопада 1894
  Літинський повіт, Подільська губернія
  Смерть 1921
  Приналежність Flag of the Ukranian State.svg УНР
  Рід військ партизани
  Війни / битви повстанський рух 1918—1921 р.р.
  У Вікіпедії є статті про інших людей з прізвищем Шепель.
  Я́ків Матві́йович Ше́пель (* 23 листопада 1894 — † вересень 1921) — повстанський отаман на Літинщині, полковник Армії УНР, командувач 6-м повстанським районом. У 1919 — 1921 роках оперував проти більшевиків на Літинщині, Хмельниччині, Козятинщині, Калинівщині (Вінниччина).


  Зміст
  1 Біографія
  2 У літературі
  3 Література
  4 Посилання
  Біографія
  Народився на Літинщині (Поділля) у селянській родині, в селі Вонячин (нині Городище Літинського району). Мав початкову освіту. На початку Першої світової війни мобілізований у російську армію.

  У 1917 році створив повстанський загін на Літинщині, який налічував близько 500 кіннотників. 27 липня 1919 загін Я. Шепеля отримав назву І-а Подільська дивізія селянських повстанських військ у складі 14 500 багнетів. Дивізія діяла спільно з групою військ Армії УНР Юрка Тютюнника, і спільно з галичанами брала участь у визволенні Жмеринки та Вінниці від більшовиків. Під час Першого Зимового походу взаємодіяв з частинами Армії УНР під командуванням генерала М. Омеляновича-Павленка. Коли отаман О. Волох на початку грудня 1919 підняв у Любарі заколот проти української влади, Шепель засудив цей антидержавний вчинок; на вимогу Волоха піддатися під його накази, Шепель вислав йому мішок цукру з листом: «Як тобі гірко там в Любарі, то я посилаю Тобі осолоду».

  У січні 1920 відмовився від пропозиції про співпрацю з денікінським полковником Переваловим.

  У березні 1920 загін Шепеля діяв на Вінниччині, Літинщині та біля Хмельника.

  Згодом Шепель емігрував до Польщі. Брав участь у Другому Зимовому поході 1921. Після його завершення повернувся на Літинщину.

  Вбитий аґентом чекістів — Федором Паньковецьким, коли переходив на Галичину через річку Збруч.

  У літературі
  «Отаман Яків Шепель»  — історичний роман Олександра Дмитрука
 • RIA-Козятин

  Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:07 200 балів з трьох предметів: серед кращих випускників області і наш Богдан Дем'янюк 18:58 9 метрів ширина та 30 сантиметрів глибина: зробили заміри ями на Незалежності photo_camera 17:05 У Козятині стартував осінній місячник з благоустрою. Мешканців запрошуються долучитись 15:07 Наш Андрій Муравський вже п’ять місяців у полоні окупантів. Мати благає допомоги Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 13:04 Зимова термобілизна та її призначення (Новини компанії) 12:08 У Козятинському музеї відбудеться виставка живопису Геннадія Мацка «Моє натхнення» 11:00 Затвердили нові правила благоустрою 10:19 Зарплати, пенсії та пільгова іпотека. Що зміниться у жовтні 09:17 Зачаття Іоанна Предтечі та День Іраїди: дізнайтесь про традиції, прикмети та заборони 6 жовтня 08:22 «Забезпечимо наших хлопців одягом не з фланелевих пелюшок, а якості, на яку вони заслуговують»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up