Безпека на дорозі. Порада козятинчанам, як стати «помітними» вночі

Безпека на дорозі. Порада козятинчанам, як стати «помітними» вночі
  • Через обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури в Україні вимикають вуличне освітлення. Це суттєво впливає на безпеку дорожнього руху.
  • Кожен пішохід чи велосипедист має подбати про свою видимість на дорогах. Усе для того, аби не стати учасником ДТП та не травмуватися.

Подбайте про свою безпеку та ваших рідних. Міністерство охорони здоров’я України рекомендує пішоходам одягатися так, аби бути більш помітними в темряві. Це допоможе зберегти здоров’я та життя.

— Пам’ятайте, що на ДТП виїжджають не лише поліцейські, а й медики центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які щодня зазнають додаткового навантаження в умовах повномасштабного вторгнення. Тож кожен із вас може хоча б допомогти і не додавати лікарям «екстренки» та працівникам інших служб зайвої роботи, — зазначають у МОЗ. — Кожен пішохід може вжити заходів, аби бути більш помітним у темряві, а отже, зберегти свої здоров’я та життя.

Щоб бути більш помітними вночі:

Відео дня
  • надавайте перевагу світлому (яскравому) одягу;
  • використовуйте світловідбивні елементи — флікери (вони підвищують рівень видимості пішохода в кілька разів); елементи краще чіпляти на рухливих частинах тіла (передпліччя, гомілки, зап’ястки, щиколотки);
  • переходьте проїжджу частину в установлених місцях, підсвічуючи дорогу ліхтариком; перш ніж іти — переконайтеся, що водій вас побачив;
  • відмовтеся від використання на вулиці навушників, не відволікайтеся на телефон.

Відстань, з якої водій помічає пішохода у темряві, одягнутого у темне складає 20 метрів, 50 — якщо людина вбрана у світле, і 130 — якщо на його одязі наявні світловідбивні елементи. 

У зв’язку із необхідністю зменшення навантаження на енергетичну мережу, нагадаємо, в усіх населених пунктах Козятинської міської територіальної громади відключили вуличне освітлення.

Аби стати помітнішими для водіїв, у Хмільницькому районному відділі поліції рекомендують вдягати світлий одяг, вмикати ліхтарики або носити флікери. Це спеціальні елементи, які відбивають світло.

Наша журналістка дізналася, де у Козятині можна купити світловідбивальні елементи та скільки це коштує. Детальніше за посиланням.

 

Читайте також:

П’ять котелень вже гріють ліцеї Козятина, шосту — ще не запустили. Які прогнози?

Важка зима: у Мінрегіоні зібрали важливі поради для громадян, як підготуватись до зими

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олег Петров

    Зато в европі світло

keyboard_arrow_up