Культурний відпочинок

Культурний відпочинок

Жителів Віницької обасті запрошують у «Квадрат» на перегляд української кінострічки «Крути 1918». Показ фільму присвячений річниці бою під Крутами. Показ фільму відбудеться у середу, 29 січня, у молодіжному центрі «Квадрат», що за адресою місто Вінниця, вулиця Театральна, 15. Початок о 18:30. Художня кінострічка розповідає реальну історію бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року.

Наприкінці 2019 року учні ліцею-школи спробували себе у ролі добрих чарівників. Діти зібрали солодощі, аби пригостити школярів з Авдіївки, що на сході України.

У понеділок, 13 січня, в приміщенні міського будинку культури зібралися діти з організації інваспорту «Повір у себе». Козятинчан приїхали привітати з різдвяно-новорічними святами одна з релігійних організацій Бердичівської пастви. Для друзів з Козятина гості з Бердичева привезли подарунки.

Традиційно, свято Водохреще у Козятині відбудеться на «Водокачці» Початок — о 12-00 

На Старий Новий рік за традицією предків прийнято щедрувати та посівати. В ці дні 13-го та 14-го січня щедрівники і посівальники не тільки всіх вітають з святами, а й висловлюють привітання в пісенній віршованій формі. Як відомо з Вікіпедії, свята перед Новим роком є “Щедрий вечір”. Тому пісенні твори назвали щедрівками. В старину щедрівників ще називали “Маланкарями”. Справа в тому, що 13-го січня “Щедрий вечір” збігається в часі з святом Маланки. Тому в давнину щедрівників називали маланкарями. І тими маланкарями були тільки дівчатка і дівчата. Тепер щедрують і хлопці і дівчата.  Старий Новий рік, що припадає на 14-го січня, збігається в часі з днем пам’яті покровителя землі Святителя Василя Великого. Тому в старину, щоб задобрити покровителя землі, посівальники зерном засівали оселі людей. Традиції, що засівають тільки хлопці, збереглися й до наших днів. А як щедрували та засівали на окраїнах Козятина — наша розповідь.

Концерт відбудеться 14 січня у театрі ім. Садовського. Незрячі діти з різних куточків України спільно з всесвітньо відомою «Піккардійською Терцією» записали спільний альбом та вже готові їхати із прем’єрою в різдвяний тур. В п’ятірці міст, де вони презентують «Казку на білих лапах» - і Вінниця. У Вінницькій області понад 60 дітей з глибоким порушенням зору та 6 тотально незрячих, двоє з яких навчаються у м.Вінниця (Гуманітарна гімназія №1 та 30 школа), решта в Самгородоцькій спеціалізованій школі-інтернаті для дітей з порушенням зору Козятинського району.

На Старий Новий рік в українців прийнято засівати

Про це адміністрація закладу пише у ФБ

Щедрий Вечір — це залишок дохристиянського звичаю, святкування пере Новим Роком за старим стилем. Раніше, українці святкували Новий Рік у ніч з 13 на 14 січня. Згодом, це змінилося, а 13 січня, натомість, почали святкувати Меланки або ж преподобної Меланії.

keyboard_arrow_up