Енергія сонця людям приносить дохід, а місту — економію

Енергія сонця людям приносить дохід, а місту — економію
Марія Мудра: “Сонячні станції — це пасивний спокійний дохід»
  • Альтернатива. Родина Мудрих користується сонячними електростанціями вже більше року. За їхніми підрахунками, це чудова альтернатива для приватного бізнесу і не тільки. Запевняють — переваги зеленої енергетики відчуваються уже з перших днів. Як все працює та скільки це коштує?

У Козятині набирає обертів енергетика майбутнього. В кількох козятинчан на земельних ділянках та на будівлях вже є сонячні панелі. Люди черпають енергію сонця, використовують її в побутових цілях та заробляють гроші, продаючи державі надлишок.

Хотіли, але боялися

Господарями найпотужнішої в місті мережі зеленої енергетики є родина Мудрих. У своїх володіннях вони встановили п’ять станцій, з максимальною дозволеною державою потужністю — 30 кВт. До кожної підключено 114 новітніх батарей. Енергію сонця вони використовують вже більше року. Кажуть, ідею виношували дев’ять років. Батьки вагались, вигідно це чи ні. А діти вивчали технології енергії сонця та вираховували цінову політику «зеленого тарифу». Вони розуміли, що можуть не тільки забезпечити себе безперебійним альтернативним живленням, а підключившись до «зеленого тарифу», отримувати хороші прибутки. Крапку у переконаннях поставили на виставці автономних носіїв енергетики в Києві. 

— Бажання виникло ще з 2010 року, — розповідає донька Оксани Мудрої Марія. — Неодноразово говорили з батьками та намагалися їх переконати, але вони були категорично проти. Навіть інженера-електрика викликали, щоб той дав професійну пораду. Та замість підтримки почули тільки негатив. Мовляв, ні в якому разі не ставити сонячних панелей, бо їх поб’є град. Це не надійно та не вигідно. Переконували, що ми викинемо страшні гроші, а натомість нічого не заробимо. Я в це не вірила і періодично передивлялась інформацію, читала про зелену енергетику в інтернеті тільки позитивні відгуки. В Україні тоді люди ставили, але мало, боялися, мабуть. Пік припав на 2018-2019 — 70% від того, що поставили за останні вісім років. 

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up