Ім’я російської депутатки, яка голосувала за анексію Криму, носить вулиця у селі Козятині

Ім’я російської депутатки, яка голосувала за анексію Криму, носить вулиця у селі Козятині
Вулиця Терешкової у селі Козятині
  • У селі Козятині одна з вулиць названа на честь чинної депутатки Російської Держдуми, яка у 2014 році голосувала за анексію українського Криму.
  • Чи будуть її перейменовувати і де ще на Козятинщині є вулиці з такою назвою?

За підрахунками журналістів, Вінницька область друга в Україні за кількістю вулиць, названих на честь Валентини Терешкової. У цьому рейтингу нас обігнала лише Хмельниччина, де таких вулиць 37. На Вінниччині – всього на дві менше, тобто 35. І одна з них заховалася у селі Козятині. Ця вулиця розташована за вербовим гаєм, що в народі називають «Івушки».

Хто така Терешкова?

Навряд чи молодь чула щось про Валентину Терешкову. Натомість для старшого покоління її ім’я асоціюється з космонавтикою. Бо Валентина Терешкова була першою у світі жінкою, яка полетіла в космос. Її подорож на кораблі «Восток–6» тривала три доби. За це її удостоїли звання Героя Радянського Союзу.

У часи СРСР називати вулиці іменами людей, які мають стосунок до космонавтики, було досить поширеною практикою. Адже треба було популяризувати досягнення країни в цій галузі. Саме так у місті Козятин, у мікрорайоні «посьолок» з’явилися вулиці Гагаріна і Комарова, на честь радянських космонавтів, Корольова, під керівництвом якого Радянський Союз здійснив перший політ у космос. І саме так в селі Козятині з’явилася вулиця Терешкової.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up