Махнівка vs Чорнобиль. Де насправді народився Антонович?

Махнівка vs Чорнобиль. Де насправді народився Антонович?
  • Володимир Антонович — відомий український історик та етнограф.
  • Сам Михайло Грушевський був його учнем.
  • Антонович мав два батька — офіційного і реального, тобто біологічного, здобув медичну освіту і рятував Бердичів від епідемії холери.
  • Є дві версії про його місце народження.
  • За однією з них історик прийшов на світ у нашій Махнівці.
  • Чи так це?
     

Про Володимира Антоновича нам відомо зі шкільних підручників історії. Проте знаємо ми про нього не так вже й багато — був істориком та археологом, жив у ХІХ столітті. Але в його біографії є низка цікавих фактів.

У Махнівці чи Чорнобилі?

Прийнято вважати, що Володимир Антонович, майбутній історик та етнограф, народився 18 (30 за новим стилем) січня 1834 року у Махнівці. Принаймні про це нам каже Вікіпедія. Проте з приводу дати і місця народження є суперечливі факти.

Як пише Василь Ульяновський у вступній статті до книги «В.Б. Антонович. Моя сповідь», існує версія, що Володимир народився на чотири роки раніше і не на Козятинщині, а в Чорнобилі. І був хрещений у греко-католицькому храмі.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up