Нардепи підтримали закон про винагороду за викриття корупціонерів

Нардепи підтримали закон про винагороду за викриття корупціонерів

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про захист та матеріальну винагороду за викриття корупції. Проект закону № 1010 підтримали 283 народних депутата

Закон передбачає внесення змін до ЗУ «Про запобігання корупції» у частині визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту. Особи, які викривають факти корупції будуть забезпечені державним захистом, у тому числі у сфері трудових прав. Також визначається умови та порядок розкриття інформації про корупцію.

Винагорода буде надана з коштів, які держава компенсує від штрафів, санкцій у рамках корупційних справ.

Незаконне розголошення чи використання інформації про викривача та його близьких каратиметься штрафом від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на 1 рік.

Нагадаємо, вказаний законопроект було ініційовано президентом Володимиром Зеленським. Преміювати тих, хто «здає» правоохоронним органам корупціонерів, Зеленський вперше запропонував ще в лютому цього року.

За словами заступника голови ОП Руслана Рябошапки, викривачі допоможуть боротися з корупційними механізмами, якщо їх правильно мотивувати і надати захист.

Окрім того, Зеленський запропонував карати корупціонерів конфіскацією та в’язницею.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up