Не борщ, а поливка: традиції та життя миколаївських чехів

Не борщ, а поливка: традиції та життя миколаївських чехів
Галина Вацак показує музей чеської культури. Він діє при школі

Репортаж. У селі Миколаївка прописано близько 600 осіб, третина з яких етнічні чехи. Їх предки поселилися тут майже 150 років тому. Чим відрізняється життя тутешніх селян, їх побут та звичаї?

«Ден добри» – саме так подекуди вітаються у селі Миколаївка.

Директор школи Лариса Лановик показує клас, де діти факультативно вивчають чеську мову. Загалом на заняття ходить 25 дітей. На стінах безліч грамот та дипломів. Пані Лариса завжди переймалася проблемою збереження чеської культури на Козятинщині. Завдяки її зусиллям у 2004 році був створений чеський фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка». А вже в 2006 цьому танцювальному колективу було присвоєне звання народного.

– Моя родинна династія Томашів на сьогодні одна з найбільших династій чехів, - розповідає Лариса Лановик. – Це династія вчителів. Мій прадід працював вчителем праці в 1935 році. Мій батько працював 30 років в школі, моя сестра тут починала шлях вчителя, зараз працює у Празі. Кожен в крові відчуває себе чехом. До карантину наші діти їздили на оздоровлення до своєї етнічної батьківщини.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up