Робочі будні анестезіологів

Щодня на тонкій грані між людським життям і смертю

Робочі будні анестезіологів

До Дня анестезіолога, який відзначався 16 жовтня, газета “RIA-Козятин” завітала до відділення реанімації та інтенсивної терапії Козятинської центральної районної лікарні.

Дружній і перевірений часом колектив складається з восьми лікарів анестезіологів-реаніматологів (7 дорослих і один дитячий), 10 медсестер, 9 анестезисток, 5 молодших медсестер і сестри-господарки.

Завідує відділенням Валерій Шуляк.

Про нелегку та відповідальну роботу лікарів анестезіологів-реаніматологів розповіли Альона Машевська і Василь Білокур.

Альона Павлівна — корінна козятинчанка, а Василь Павлович родом з Іллінців. Навчались вони у Вінницькому медичному університеті. Рішення стати анестезіологами прийшло під час навчання, ближче до інтернатури. Пан Василь з дружиною за направленням опинився в Козятині. А пані Альона повернулась до рідного міста на вільну посаду дитячого анестезіолога.

— У великих клініках є окремо лікар анестезіолог, який відповідає за наркоз під час операції і реаніматолог, який займається хворими у відділенні, — кажуть анестезіологи. — І вони щомісяця міняються місцями, щоб не втрачати кваліфікацію, практичні навички. У нас все тягне один лікар. Тут може йти операція, а там важкі хворі і лікар повинен до всіх встигнути.

— День на день не приходиться, — розповідає Василь Павлович. — Буває одна операція за добу, а інколи викликають у вихідний день, затримуємося після закінчення чергування — така кількість пацієнтів. Хвороби не чекають, у них нема святкових і вихідних днів.

Лікарі жартують, що бувають думки все покинути, втекти світ за очі і не вертатися після особливо важких чергувань. Напевно такі думки бувають у всіх анестезіологів. Але кажуть, що вдома відпочинуть, виспляться, все забувається й знову на роботу!

— Наше відділення працює цілодобово. У інших лікарів бувають вихідні, свята тощо. Чергує один лікар на відділення, всі інші вдома. А ми завжди на роботі. Завжди на місці заввідділення, черговий лікар і дитячий анестезіолог, — каже Альона Машевська.

Про цікаві випадки у роботі анестезіологів

— Реанімація — цікаве відділення, — каже Василь Білокур. — Самі важкі, самі складні пацієнти — всі у нас. Ми працюємо з проблемами, болем, горем людей. Допомагаємо їм. Рятуємо життя кожен день — така в нас робота. Запам’ятовуються складні випадки —  дві-три патології. Коли, наприклад, поступає пацієнт після інфаркту, інсульт переніс та ще й цукровий діабет і гіпертонічна хвороба. Таких хворих складно нормалізувати. Ми робимо все можливо, але ми не боги. Тому іноді лікування йде не так, як  хотілося б. Не завжди все в наших руках. Бувають такі ситуації, в яких ми допомогти не можемо. Але весь наш колектив старається. Люди йдуть від нас з подякою.

З усіх лікарів анестезіологи-реаніматологи найчастіше стикаються з поняттям “грань між життям і смертю”.

— Коли вдається врятувати всіх пацієнтів на зміні, йдеш додому з приємною думкою, що день пройшов вдало, — розповідає Василь Білокур .— Але бувають випадки, коли сумісна праця всієї нашої команди і навіть присутність консультантів з Вінниці не може врятувати життя пацієнту. Тоді вже додому йдеш з важким почуттям. Кажуть, що медичні працівники звикають до цього. Але це неправда. Це все дає відбиток на психологічний стан, стан здоров’я. Ми не залізні. Ми такі ж самі, як всі. Лікарі теж хворіють. І часто тією ж патологією, яку самі лікують. Якось переносять її на себе. Частину болю пацієнта лікарі теж беруть на себе.

 

За дев’ять місяців поточного року через реанімаційне відділення пройшло 793 людини, з них прооперовані — 626 дорослих і 43 дитини.

— Це дуже велика кількість пацієнтів! — підкреслив заввідділення. — Для прикладу, в обласній лікарні ім. Пирогова в два рази більше ліжок і в них за рік 840 хворих. А у нас за 9 місяців майже така кількість на 6 місць.

Види наркозів: загальний, спинно-мозковий, внутрішньовенний і внутрішньом’язовий. Залежно від того, яка патологія, яка проблема лікар-анестезіолог підбирає хворому відповідний наркоз, щоб він йому не нашкодив. Теперішні препарати для наркозу майже не наносять шкоди організму. Для кожної патології, для кожної операції є свій наркоз.

Від редакції: Шановні анестезіологи! Вітаємо з професійним святом. Дякуємо ВАМ за нелегку, але віддану працю. Бажаємо не хворіти і бути щасливими.

Пацієнт виглядає задоволеним. Каже, що його не ображають)))

Коментарі

270 переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу Малої академії наук отримали стипендію Президента України. Серед стипендіатів...

Дослідження героїчних та трагічних подій Другої світової війни у житті родини фронтовика Філіпа Красовського  

На початку місяця в Хмельницькому політична партія “Громадянська позиція” проводила зустріч партійних осередків Вінницької...

Стилізоване приміщення клубу у Глухівцях вражає своєю помпезністю як зовні, так і всередині

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up