Сьогодні Прощена неділя. Чого не варто робити?

Сьогодні Прощена неділя. Чого не варто робити?

Останній день Масляної, перед початком Великого посту – Прощена неділя. Цього року вона припадає на 14 березня. У цей день прийнято прощати і просити пробачання.

Традиції

В цей день за традицією православні християни просять один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності й образи. Попросити вибачення може кожен. При цьому особливо виділяють важливість покаянь (і вміння це робити) сильних перед слабкими, багатих перед бідними, молодих перед літніми тощо.
Якщо у цей день перед вами вибачиться людина, у відповідь скажіть «Бог простить, і я прощаю».
Вважається, що в цей день легше пробачити борги, ніж в інші дні. Хоча б тим боржникам, які перебувають у складному матеріальному становищі.

Що не можна робити в неділю

Не можна займатися важкою фізичною працею, прибирати, прати. У той же час дозволено приготування їжі і догляд за домашніми тваринами.

У давнину люди були переконані, що саме цього недільного вечора відбуватиметься Страшний суд, і цього дня дуже побожні люди намагалися якнайрідше виходити з дому, пригадували власні гріхи й у жодному разі не вживали алкогольних напоїв.

Категорично заборонено влаштовувати конфлікти, злитися на оточуючих, підвищувати голос, ображати когось і самому ображатися.

Крім того, в Прощену неділю не можна їсти м'ясо. Також не можна пізно лягати спати, бо ж після опівночі вже настає Великий піст.


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up