Шахраї використовують електронно-обчислювальну техніку!

Шахраї використовують електронно-обчислювальну техніку!

За останній час суттєво почастішали шахрайства по телефону.

Про це газеті “RIA-Козятин” повідомив начальник слідчого відділу козятинської поліції майор поліції Дмитро Микитюк.

— Люди, які стали жертвами злодіїв, розповідають, що завжди телефонує чоловік, — розповідає поліцейський. —  Шахрай представляється працівником служби безпеки Приват- чи Ощадбанку. Використовуючи різні приводи, він намагається взнати у своїх жертв будь-які відомості про їх особистий рахунок. Цікаво, що шахрай завжди обирає людей з “кругленькими” сумами на картках.

За словами правоохоронців, протягом останніх трьох тижнів було більше 10 випадків шахрайства. Деякі люди запідозрили щось недобре та повідомили поліцію. Інші “повелись” і звернулися до правоохоронців вже після втрати грошей.

Відео дня

Поліція ще раз нагадує усім про необхідність бути пильними та не довірятись незнайомим по телефону.

Щоб не стати жертвою, правоохоронці рекомендують:

1. Нікому не повідомляти свій ПІН-код і номер карти, навіть особам, які по телефону представляються працівниками банку.

2. Не носити записаний ПІН-код в гаманці чи в мобільному телефоні.

3. У разі втрати (крадіжки) карти негайно зателефонувати до банківської установи для її блокування. Те ж саме необхідно зробити, якщо картка залишилась в банкоматі та не видається держателю.

4. Підключити послугу "SMS-банкінг" та відслідковувати всі свої фінансові операції.

5. Встановити щоденний ліміт видачі коштів за картковим рахунком.

6. При здійсненні розрахунків в мережі Інтернет користуватися перевіреними сайтами (тобто такими, де використовується захищений протокол https://).

7. На комп’ютерах використовувати актуальне антивірусне програмне забезпечення.

8. Здійснювати розрахунок платіжною карткою в кафе, ресторанах, магазинах тощо лише особисто або при візуальному контролі (тримати картку в полі зору).

9. При отриманні коштів в банкоматі, звертати увагу на його зовнішній вигляд, наявність чужорідних або сторонніх предметів (так званих "накладок"). При підозрі у виявленні "накладки" телефонувати до банківської установи та повідомляти про свою підозру.

10. При отриманні телефонного дзвінка на ваш мобільний телефон (отриманні СМС-повідомлення про блокування платіжної картки чи наявності невідомої раніше заборгованості перед банком) від осіб, які представляються працівниками банку, НЕ ПОВІДОМЛЯТИ їм ніякої інформації про свою платіжну картку (ПІН-код, CVV номер, строк дії картки, слово-пароль тощо). У разі необхідності краще приїхати особисто до банківської установи для з’ясування всіх обставин або зателефонувати за номером, який вказаний на картці;

11. У разі отримання на мобільний телефон СМС-повідомлень про "перемогу в конкурсі", "перемогу в розіграші", "виграші автомобіля" у жодному разі нікуди не пересилати кошти, а негайно повідомляти про такі "пропозиції" правоохоронні органи.

Пам’ятайте, що сьогодні такий вид шахрайства – один з найбільш розповсюджених.

Водночас, навіть якщо ви не стали жертвою шахраїв, радимо в обов’язковому порядку інформувати поліцію про всі відомі вам факти вчинення шахрайських дій в мережі Інтернет. Вказана вами інформація є важливою для наших працівників для оперативного реагування на правопорушення та подальшого розкриття злочинів.

Якщо ж ви все-таки стали жертвою шахрайства, поліція просить відразу звертатися в Козятинське відділення поліції (м. Козятин, вул. Героїв Майдану, 30, тел. 2-03-30, 102).

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up