Казахстан розгляне питання стосовно російської мови

Казахстан розгляне питання стосовно російської мови

Депутати вимагають визнати неконституційним положення про статус російської, як державної мови і анулювати відповідні згадки про нього в законах

Депутати Казахстану вимагають визнати неконституційним положення про статус російської, як державної мови і анулювати відповідні згадки про неї в законах. У своєму запиті вони вказали, що закон про функціонування мов був прийнятий ще за часів СРСР, і частина його положень застаріла. Тепер, на їхню думку, реалії змінилися, і що володіє особливим статусом російська мова, це не дає розвиватися державній, яка і повинна замінити її в спілкуванні між представниками різних національностей. Вони також вказали, що статус російської, як мови міжнаціонального спілкування ущемляє мови інших меншин і сприяє їх русифікації.

Якщо КС схвалить запит, це може привести до відмови від переведення на російську мову прийнятих законів та інших документів, а також права громадян звертатися російською в органи влади і отримувати на ній відповідь, яке зараз захищене законом.

0
1
0
0
Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Козятині будують автомийку без документів У Козятині будують автомийку без документів
Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію? Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію?
Коментарі (1)
  • Влад Лісовий

    Це держава 8 -ма в світі за територією
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up