Казахстан розгляне питання стосовно російської мови

Казахстан розгляне питання стосовно російської мови

Депутати вимагають визнати неконституційним положення про статус російської, як державної мови і анулювати відповідні згадки про нього в законах

Депутати Казахстану вимагають визнати неконституційним положення про статус російської, як державної мови і анулювати відповідні згадки про неї в законах. У своєму запиті вони вказали, що закон про функціонування мов був прийнятий ще за часів СРСР, і частина його положень застаріла. Тепер, на їхню думку, реалії змінилися, і що володіє особливим статусом російська мова, це не дає розвиватися державній, яка і повинна замінити її в спілкуванні між представниками різних національностей. Вони також вказали, що статус російської, як мови міжнаціонального спілкування ущемляє мови інших меншин і сприяє їх русифікації.

Якщо КС схвалить запит, це може привести до відмови від переведення на російську мову прийнятих законів та інших документів, а також права громадян звертатися російською в органи влади і отримувати на ній відповідь, яке зараз захищене законом.

Коментарі (1)
  • Влад Лісовий

    Це держава 8 -ма в світі за територією
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up