Дякуємо сомам за риболовлю

Дякуємо сомам за риболовлю

Про місцеву риболовлю

Костянтин ЗВАРИЧ

Місцеві орендарі ставків перестали гнати з озер рибалок, які користуються законними методами вилову риби. Це пов’язано, мабуть, з тим, що у ставках розвелося занадто багато сомів-шкідників. Рибалки кажуть, що це найбільш “паскудна” риба на всій Козятинщині. Сом — надзвичайно шкідлива риба для водойм. Він може сягати до 5 метрів в довжину і важити приблизно 170 кг (!) у дорослому віці.

Наприклад, на ставку “Воєнський” біля Талимонівки сом складає приблизно 65% від усієї риби. Звідки ми це знаємо, запитаєте ви? А звідти, що, провівши 4 години на риболовлі, більшу частину улову складав саме сом.

Що каже наше законодавство

З питань використання водойм в Україні діє Koнституція України ст. 47 Водного кодексу України постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93. Відповідно до цих законодавчих актів водні ресурси є об'єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України.

Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.

Пункт 5 постанови визначає, що до любительського і спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби (сітки, неводи, ятері та ін.), а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні як таке, що наносить шкоду популяції риби, екології водних об'єктів, завдає поранень (електроприлади для ловлі, прилади, що створюють ударні навантаження, та хімічні сполуки, що призводять до тимчасової недієздатності риби та негативно впливають на інші види водних організмів). До дозволених належать вудочки, донні вудочки, закиди та вудочки для лову плавом, спінінги та ін.

До мене минулого року підійшли двійко людей і “культурно”попросили піти зі ставка. Звісно, я не мав іншого вибору і пішов.

Але рибалки мають озброїтись законом і не боятися рибалити в наших водоймах, адже вони під захистом законодавства України.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:07 200 балів з трьох предметів: серед кращих випускників області і наш Богдан Дем'янюк 18:58 9 метрів ширина та 30 сантиметрів глибина: зробили заміри ями на Незалежності photo_camera 17:05 У Козятині стартував осінній місячник з благоустрою. Мешканців запрошуються долучитись 15:07 Наш Андрій Муравський вже п’ять місяців у полоні окупантів. Мати благає допомоги Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 13:04 Зимова термобілизна та її призначення (Новини компанії) 12:08 У Козятинському музеї відбудеться виставка живопису Геннадія Мацка «Моє натхнення» 11:00 Затвердили нові правила благоустрою 10:19 Зарплати, пенсії та пільгова іпотека. Що зміниться у жовтні 09:17 Зачаття Іоанна Предтечі та День Іраїди: дізнайтесь про традиції, прикмети та заборони 6 жовтня 08:22 «Забезпечимо наших хлопців одягом не з фланелевих пелюшок, а якості, на яку вони заслуговують»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up