Різдво Христове святкують 7 січня

Різдво Христове святкують 7 січня

Українці святкують Різдво Спасителя за юліанським календарем. "20 хвилин" бажає тернополянам веселих свят. Христос народився!  

Для мільярдів людей на планеті Земля Різдво - значимий і світлий, воістину велике свято. Він традиційно відзначається в усьому християнському світі на честь народження немовляти Ісуса в місті Віфлеємі. За новим стилем - 25 грудня (у католиків), по старому - 7 січня (у православних), але суть одна: свято, присвячене Христу, - ось що таке Різдво! Це можливість порятунку всього людства, яка прийшла до нас з появою на світ маленького Ісуса.

 Що таке Різдво Христове?

Опис, походження свята добре знайомі нам з Євангелія. Марія разом з батьками жила в Назареті (Галілея). Вона народилася, коли батьки її, Іоаким і Анна, були вже в літах, стала бажаним і пізньою дитиною. Коли Марії виповнилося три роки, її відвели в Храм Господній у Єрусалимі, де вона і виховувалася в благочесті. Коли прийшла пора виходити заміж, їй підшукали богобоязливого і праведного мужа - теслі Йосипа. Марія і Йосип побралися.

Явище Архангела

Одного разу Марія вирушає до джерела за водою. Їй є ангел, який проголошує майбутнє народження немовляти від Святого Духа. Буде той немовля чоловічої статі, і йому судилося померти за гріхи людського роду, взявши на себе спокуту і очищення. Діва дивується, але приймає волю Божу. Незабаром її положення вже не приховати, а люди починають засуджувати Марію, так як вона була ще тільки заручена. Навіть Йосип намір її залишити. Але ангел, приснився йому вночі, оповідає про непорочне зачаття від Святого Духа, і Йосип скоряється. За велінням Господа, він повинен буде залишитися при дружині з немовлям. Праведник оголошує Марію своєю дружиною.

У Віфлеємі

Марія, будучи вже при надії, разом з чоловіком своїм Йосипом отправляеется до Віфлеєму. Знайти притулок по прибуттю в місто їм не вдалося, але вони бачать печеру за межами і вкриваються там. Марія відчуває, що настає час пологів. Тут, в печері для пастухів, і з'являється на світ немовля Ісус, а про факт народження сповіщає яскрава Вифлеємська зірка. Світло її осяває всю землю, і далеко на сході волхви, халдейські мудреці, розуміють, що збулися пророцтва священних писань: Цар Спаситель народжений!

Дарунки мудреців

Щоб побачити Месію, волхви збираються в далеку дорогу. А пастухи, випасають худобу на сусідніх пасовищах, першими поклоняються Спасителю, чуючи спів ангелів, які сповіщають про народження. Після прибуття в Юдею волхви по яскраво сяючою зірці знаходять печеру, де переховується Святе сімейство. Наблизившись до Христа, вони приносять дари: ладан і смирну, а також золото. А після видаляються прославляти Ісуса кожен в свої землі.

Побиття немовлят

Цар Ірод, який почув про народження Царя світу у Віфлеємі, наказує своїм підлеглим знищити всіх немовлят чоловічої статі молодше двох років. Але Святе сімейство тікає з міста в Єгипет, щоб уберегти Ісуса від розправи. Ось коротко викладена християнська історія про те, що таке Різдво.

Про свято Різдво Христове для дітей

Для малюків Різдво - завжди казка, не треба про це забувати. Якщо дитина маленька, він може також із задоволенням взяти участь у святі. Купіть йому розмальовки, розповідають про те, що таке Різдво для дітей. Допоможіть вивчити вірш чи колядку, щоб розповісти її прийшли гостям. Можна зробити своїми руками різдвяний вертеп, вирізавши і розфарбувавши невеликі фігурки дійових осіб разом з вашим малюком. Якщо дитина постарше, можна навчити його співати різдвяні колядки, і навіть сходити разом з дітьми поколядувати до сусідів. Безумовно, дитина за це повинен отримувати різноманітні заохочення - цукерки, дрібні гроші, солодощі. А в багатьох країнах прийнято дарувати дітям подарунки на Різдво Христове.

 

римувати таку гарну традицію!

Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Махнівці будують майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту У Махнівці будують майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту
Козятин в Instagram. Top-6 кращих фото за 19 травня - 25 травня Козятин в Instagram. Top-6 кращих фото за 19 травня - 25 травня Наприкінці ХІХ століття у місті звели перший православний храм. Що зі святинею сьогодні Наприкінці ХІХ століття у місті звели перший православний храм. Що зі святинею сьогодні Усі на футбол. Підтримаймо козятинську команду Усі на футбол. Підтримаймо козятинську команду Сьогодні буде похмуро та очікується дощ Сьогодні буде похмуро та очікується дощ
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up