9 листопада пишемо радіодиктант національної єдності

9 листопада пишемо радіодиктант національної єдності

У День української писемності й мови, 9 листопада, на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо звучатиме 18-й радіодиктант єдності. Офіційне гасло цьогорічного диктанту #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту – єднання навколо мови.

Початок заходу — об 11:00. Вступна частина триватиме півгодини, упродовж яких журналісти Українського радіо розповідатимуть про те, де, у яких регіонах України, у яких куточках світу люди готуються до акції. Сам радіодиктант почнеться об 11:30.

Основною локацією цього року буде аудиторія імені Михайла Максимовича, яка розташована в червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там писатимуть диктант представники медіа, мистецтв, Збройних Сил України тощо.

Долучаться до проекту й регіони: локації для написання диктанту облаштують у навчальних закладах по всій країні. Взяти участь у радіодиктантізможе кожен охочий у будь-якому куточку світу — достатньо лише мати під рукою аркуш паперу та ручку. Також можна організувати власну локацію і таким чином стати співорганізатором акції.

Відео дня

Текст диктанту спеціально готує і диктуватиме 9 листопада доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. У тексті немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. За словами автора, це буде пізнавальний і позитивний текст.

Диктант транслюватимуть зі студії UA: Українське радіо на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, яка мовитиме зі студії програми «Радіодень» та з аудиторії КНУ ім. Т. Шевченка. Стрімтелеверсія також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook.

Усі охочі традиційно можуть надіслати свої роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада — про це свідчитиме поштовий штемпель). Також можна зісканувати або сфотографувати свій текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронною поштою на адресу [email protected]. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо 11 листопада, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

Торік свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробили 123 учасники.

Українська – це модно!

Довідково. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — звучить на Першому каналі Українського радіо у День української писемності та мови — 9 листопада. Він не має на меті перевірку грамотності, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо мови.  Кількість учасників радіодиктанту постійно зростає, а географія — поширюється. Листи надсилають слухачі різного віку з усіх областей України та з-за кордону.

Кількість переможців – щороку різна: від двох до сотні. Жодного року не було такого, щоб ніхто не переміг.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:01 Рятувальники Вінниччини провели акції з безпеки у Козятині photo_camera 18:55 Магазини одягу та взуття Козятина (партнерський проєкт) 17:56 «Непосиди» з Самгородка виступили на обласному фестивалі танцю «Dance Поділля» play_circle_filled photo_camera 16:39 У Козятини переселенців проконсультують з питань захисту прав та отримання допомоги Від читача 11:35 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 15:29 Козятин схиляє голову перед пам'яттю Чорнобильських героїв photo_camera 14:01 Віктор Щаблевський: «Нас за одну ніч всіх із Чорнобиля відправили» photo_camera 13:00 Козятин і Сестринівка стали локаціями пленеру «Кращий художник — 2024. Місця сили України» 11:00 Дарували козятинчанам екоторбинки з патріотичними малюнками 10:08 Минулої доби на фронті відбулося 114 бойових зіткнень — Генштаб 09:11 Цей день в історії, 26 квітня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони play_circle_filled 06:02 Лавка пенсіонерів, яйце невідомого птаха і дитяча гойдалка на стадіоні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up