Чому хлопчиків менше, ніж дівчаток

Чому хлопчиків менше, ніж дівчаток
  • Помічено, що в певні періоди співвідношення кількості народжених хлопчиків і дівчаток змінюється. Як правило, це пов'язано з війнами, голодом або стихійними катаклізмами.
  • На думку вчених, як регулятор чисельності виступає сама природа.
     

Якість, а не кількість

Демографи з'ясували, що середньостатистичне співвідношення між хлопчиками і дівчатками при народженні становить відповідно 105:100. Тобто хлопчиків спочатку народжується більше. У той же час з віком їх число зменшується, оскільки хлопчики і чоловіки частіше вмирають від хвороб і стають жертвами нещасних випадків, а середня тривалість життя чоловіків на кілька років нижча, ніж у представниць слабкої статі.

Але в умовах надзвичайних ситуацій співвідношення кількості новонароджених змінюється. І не на користь хлопчиків. У важкі часи їх з'являється на світ на порядок менше, ніж дівчаток. Але при цьому вони відрізняються більш міцним здоров'ям, ніж представники «безпроблемних» поколінь, і у них народжуються здоровіші діти.
Вчені припустили, що виною всьому стрес, який змушує організм матері довільно переривати вагітність у разі загрози народження нежиттєздатної дитини, щоб дати їй можливість зачати міцнішого малюка. Викидень не завжди можна відстежити, іноді він відбувається на ранніх термінах, коли жінка ще й сама не знає, що вагітна.

До речі, хлопчики частіше гинуть в утробі, ніж дівчатка. Це може пояснюватися тим, що у дівчинки більше шансів продовжити рід. Природа спочатку зробила жіночий організм більш міцним, щоб забезпечити дітонародження. Так уже влаштована механізм еволюції - він спрямований на виживання популяції за рахунок «відбракування» слабких ембріонів. І, мабуть, в цьому полягає одна з причин, чому жінки живуть в середньому довше за чоловіків, хоча репродуктивний період у них набагато коротше.
 

Відео дня

Механізм компенсації

Також незаперечним фактом є і те, що після війни кількість новонароджених хлопчиків завжди зростає. Більшість дослідників вважають, що природа прагне заповнити «прогалини», адже під час війни багато чоловіків гине на фронті, отже, вони вже не стануть батьками, і у жінок знижуються шанси на зачаття. Якщо народжується не дівчинка, а хлопчик, то відбувається еволюційна компенсація, відновлення балансу популяції. Такі явища нерідко зустрічаються у тваринному світі. Але тепер доведено, що це стосується і людського роду.

Не можна сперечатися з тим, що обидві статі грають дуже важливі ролі в еволюційному процесі, ось природа таким чином і забезпечує людству виживання.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
17:56 «Непосиди» з Самгородка виступили на обласному фестивалі танцю «Dance Поділля» play_circle_filled photo_camera 16:39 У Козятини переселенців проконсультують з питань захисту прав та отримання допомоги 15:29 Козятин схиляє голову перед пам'яттю Чорнобильських героїв photo_camera 14:01 Віктор Щаблевський: «Нас за одну ніч всіх із Чорнобиля відправили» photo_camera Від читача 11:35 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 13:00 Козятин і Сестринівка стали локаціями пленеру «Кращий художник — 2024. Місця сили України» 11:00 Дарували козятинчанам екоторбинки з патріотичними малюнками 10:08 Минулої доби на фронті відбулося 114 бойових зіткнень — Генштаб 09:11 Цей день в історії, 26 квітня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони play_circle_filled 06:02 Лавка пенсіонерів, яйце невідомого птаха і дитяча гойдалка на стадіоні 20:50 Чи змінювалася радіоактивність повітря, коли йшов «жовтий» дощ? 19:25 Смертельна ДТП у Нападівці: під колесами ГАЗу загинув 58-річний чоловік
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up