Де і в чому одружувались козятинчани?

Де і в чому одружувались козятинчани?
Молодята йдуть на розпис у РАЦС, що розташовувався на Грушевського, 15. На фото - Зоя Кравчук із чоловіком. Світлина зі сторінки Музею історії міста
  • Вже понад століття шлюби реєструють у РАЦСі.
  • Цю традицію започаткували у 1917 році.
  • Спеціально до Дня всіх закоханих ми розкажемо, де у Козятині колись одружували молодят, а також що вдягали на церемонію розпису.

На Грушевського, 15 розташовується старовинна будівля, якій вже більше ста років. Сьогодні тут функціонує Музей історії міста. А трохи більше тридцяти років тому козятинчани приходили сюди реєструвати шлюби, адже тут був відділ РАЦСу.

Взагалі ця будівля на Грушевського має дуже багату історію. У дореволюційну пору тут було поштове відділення, у Радянські часи — виконком міської ради.

— Пошта тут була навіть після Другої світової війни, — розповідає Лілія Макаревич, директор Музею історії міста. — Допоки не відкрився районний вузол зв’язку, що на вулиці Незалежності, навпроти «Мандарину». Тоді це приміщення звільнилося і сюди переселили РАЦС. Тут розписувалися наші козятинці. Деякі світлини до нас потрапили. Я пам’ятаю, що виселили РАЦС після того, як вночі впала стеля. Дякувати Богові, це трапилося не вдень!

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up