День вчителя 2018 в Україні: дата, історія і традиції свята

День вчителя 2018 в Україні: дата, історія і традиції свята

День вчителя традиційно відзначають у жовтні, однак щороку дата свята – інша. Дізнайтеся, коли вітати наставників у 2018-му та звідки взагалі взялися традиції святкувати цей день.


 

Дата, коли День вчителя 2018

Вперше в історії педагоги приймали вітання за свої професійні успіхи в Бразилії в 1947 році. Однак World Teachers' Day щороку відзначають у світі 5 жовтня – свято заснувала ЮНЕСКО ще в 1994 році. Дата була вибрана тому, що саме в цей день в 1966-му ухвалили міжнародну рекомендацію "Про становище вчителів" – перший документ, який визначав умови праці вчителів у всьому світі.

Понад 100 країн світу приєдналися до святкування Всесвітнього дня вчителів, водночас деякі держави перенесли свято на іншу дату. До них належить й Україна – ми відзначаємо День учителя в першу неділю жовтня. У 2018 році він випав на 7 жовтня.

Традиції на День учителя в Україні

Оскільки неділя вихідний – то вітають педагогів в п'ятницю напередодні. Учні висловлюють свою подяку наставникам, готують для них подарунки та сюрпризи.

Доброю традицією на День вчителя стало проведення Дня самоврядування: коли школярі міняються ролями з педагогами. Для вчителів це нагода відпочити та глянути збоку на результати своїх старань, а для дітей – можливість спробувати свої сили та краще зрозуміти роботу свого наставника.

5 або 7 жовтня обов'язково привітайте своїх улюблених вчителів або викладачів зі святом! Навіть якщо ви вже давно не учень – пам'ятайте, що справжня любов та вдячність не закінчується з отриманням атестата. Повірте, перша вчителька та класний керівник буде дуже рада почути теплі слова від вас!
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up