Спецтема: карантин

Іванківчани відстоюють право на медицину

Іванківчани відстоюють право на медицину

У суботу, 22 вересня, в селі Іванківці біля школи відбувся схід села. Причиною такого зібрання стало закриття в цьому населеному пункті ФАПу (фельшерсько-амбулаторного пункту). Організували захід мешканці Іванковець — члени територіальної громади.

За територією Іванківці — велике село. Трохи більше 40 осіб, що прийшли відстоювати медицину на місці, це малувато для вирішення питання по суті. Здивувало й те, що не прийшла голова громади Тетяна Катеризюк.

У житті трапляються різні випадки, коли голова села з якоїсь поважної причини відсутній. Але, якщо така відсутність набуває системного характеру, то це неповага до громади. Відряджено було на зустріч із громадою  енергійну і відповідальну секретаря Юлю.

Початок зібрання почався на підвищених тонах. Когось більше цікавив ремонт доріг місцевого значення. Хтось був незадоволений, що активісти неправильно схід села організували. Говорили люди, що без протоколу такий схід села — ніщо і на такий захід потрібно мати дозвіл.

Частка правди в деяких твердженнях є. Але брати дозвіл на схід села — це щось нове. Схід села, крім сільського голови і депутатів місцевих рад, можуть організувати представники громади, якщо таких набереться не менше 10 осіб. А збори є правомочними за наявності на них більше половини громадян, які проживають на відповідній території. Саме в таких випадках і ведеться протокол, щоб засвідчити в першу чергу кількість присутніх на сході села його мешканців.

У Іванківцях люди не показали, що вони велика громада. І не вина організаторів, що не прийшли на зібрання навіть батьки багатодітних родин. Журналісти нашої газети не знайши жодного мешканця села, хто не знав за зібрання біля школи. Але зберегти медицину на селі — це, в першу чергу, завдання влади. Як зберегти ФАПи, на місці показали сільські голови Збаража та Вернигородка.

Козятинська сільська рада перерахувала кошти на район під ПМСД (первинна медико-санітарна допомога) близько 60 тисяч гривень. Але на що перерахували кошти і на кого?  Виходить, що за медичною реформою перерахували кошти на технічних працівників медичної установи? За грубим порівнянням, сільська рада дала гроші на зарплати сторожам медичного закладу. Кошти виділили, а замість фельдшера в відремонтованому медпункті буде сидіти сторож. Якщо в МОЗі не знають, що вони реформують, то ми ж знаємо, що таке лікар на селі. А ще знаємо, що медпрацівник незамінний у школі. І це відповідь на всі питання. Ми ж усі так любимо дітей.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
13:04 Адресні таблички на будинках повинні бути і без перепису населення 12:01 В Іванківцях горів будинок, а в Кордишівці — надвірна споруда 11:41 Перший… не пішов: на станції Козятин поїзди зупинятися не будуть 10:15 В Козятині підтвердили 14 випадок коронавірусу play_circle_filled Від читача 18:35 Розпочалася вступна кампанія до Української Академії Лідерства 09:35 Хочуть ввести абонплату за транспортування електроенерігї 08:41 Трохи потепліє: про погоду у Козятині сьогодні, 3 червня 20:31 В обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад є три переможці з Козятинщини 18:37 Гравці “Колоса” та “Локомотива” так скучили за футболом, що зіграли три тайми 18:24 МОЗ вніс ще 7 препаратів у програму «Доступні ліки» 17:15 COVID-19: скільки в області одужало людей та яка завантаженість в опорних лікарнях? 14:40 У поминальні дні радять дотримуватися санітарних норм та не запрошувати гостей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up