Вячеслав Гончарук
Вячеслав Гончарук
0637364726
Журналіст-дописувач в газеті з 2014 року. Тематика - проблеми в побуті, питання пенсіонерів, висвітлення роботи органів місцевого самоврядування
Вячеслав Гончарук - Всі Статті (1067)

В неділю, 12 липня, в селі Кашперівка відбулися фінальні змагання ВФСТ «Колос» серед сільських, селищних громад Козятинського району. Проходили змагання на оновленому шкільному стадіоні з запаленням вогню сільської спартакіади.

Минулими вихідними футболісти «Моноліта» та «Локомотива» провели матчі чемпіонату Вінницької області та Калинівського району. «Моноліт», який виступає в вищій лізі обласної першості зіграв суботній гостьовий матч з «Орлівкою». Перемогли спортсмени нашого міста з рахунком 0:1.

Вчора наше місто відзначило свої 146 іменини. Офіційною датою дня народження міста за старим стилем є 7 липня 1874 року. От тільки в зв’язку з карантином пройшло свято без гучних феєрверків, вогняних шоу, гостей з Польщі та приїжджих артистів. І це великий плюс для міського бюджету. З убитими дорогами, збитковими підприємствами не підходить нам за бюджетні кошти шикувати. 

Любий ремонт на козятинських вулицях мешканцями міста сприймається позитивно. Адже яким би добрим не був асфальт, рано чи пізно він буде потребувати реставрації. Найпоширеніша реставрація доріг на Козятинських дорогах та мабуть по всій Україні — це ямковий ремонт. Ремонт який планують зробити на трьох вулицях міста заслуговує на критику ще на початковій стадії

В п’ятницю, 10 липня, наше місто відвідав голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. Це був перший його візит в Козятин на цій посаді. Мета приїзду – почути настрої козятинчан після розподілу Вінниччини на 5 районів  та які питання жителів міста залізничників найбільше непокоять.

Почали ми прогулянку Козятищиною минулого понеділка через повідомлення, що на березі річки Гуйви пиляють сосняк. Та як бути на Гуйві і не прийти до “Божого джерела”. Набравши води у відерце помітили, що вода в криниці трохи каламутна. Мабуть, образився Всевишній на людей, що вони не по призначенню використовують природні ресурси. Тільки про ліс і Вернигородоцькі пагорби окрема стаття

На гарячу лінію газети «RIA Козятин» звернулася мешканка Лопатина Козятинського району. Вона повідомила, що в їхньому селі не має продовольчої крамниці. У село привозять хліб один раз на тиждень, в четвер та ще й поганої якості з ознаками цвілості.

Борщівник Сосновського або ще як його називають «ведмежа лапа», «окупант»  «гераклеум» чи «гераклова трава», мабуть дві останні на честь міфічного героя Геракла за гігантські розміри рослини — багаторічна рослина родини зонтичних з 2-5-річним циклом розвитку. Є у нього ще одна назва «помста Сталіна», тільки останнім часом вона стала забуватися як і вождь репресій Сталін.

Коли ми минулого тижня в Вернигородку фотографували яблуню в незвичному вбранні до нас підійшов місцевий 42-річний Олександр і попрохав поїхати до «Божого джерела». Мовляв, там спиляли багато дерев соснового молодняка. Інформацію нами було взято до відома, але спочатку вирішили отримати інформацію від сільського голови. Хто ж знає, що робиться в селі і за селом краще від нього

З шостого на сьоме липня в Україні відзначатимуть одне з християнських, та чотирьох головних свят сонячного календаря Івана Купала. Купала стародавнє свято, прийшло воно до нас ще з язичницьких часів. Символізує зв’язок людини з природою і перехід до літнього циклу. Якщо за повір’ям до цього часу сонце було в фазі весняного бога Ярила, то після свята переходило в фазу Купала. Наші пращури до християнського періоду велику роль приділяли богу Сонця і Івана Купала пов’язували з цим небесним світилом.

keyboard_arrow_up