Спецтема: карантин

Козятинчан штрафуватимуть за злив нечистот у невстановлених місцях

Козятинчан штрафуватимуть за злив нечистот у невстановлених місцях

Як зауважують на сайті міської ради, злив нечистот не лише викликає сморід, а й завдає істотну шкоду навколишньому середовищу та створює небезпеку для здоров’я людей. Такі дії чинять негативний вплив на екологію, а також призводять до швидкого руйнування міської каналізаційної мережі.

- У результаті зливу нечистот у невстановлених місцях відбувається замулювання, трапляються аварії на мережах, можуть вийти з ладу насоси на перекачувальних станціях. Несанкціонований злив нечистот асенізаційними машинами у непристосованих для цього місцях (поля, лісосмуги, очисні споруди, міська каналізаційна мережа) без попередньої очистки – злочин проти громади. Саме так номінуються подібні дії не тільки з точки зору морального права, але й у Кодексі про адміністративні правопорушення, - йдеться на сайті міської ТГ

Відтепер більш ретельно відстежуються подібні випадки і районним відділом поліції: правоохоронці складають протоколи і направляють їх для розгляду на засідання адміністративної комісії при виконкомі міської ради.

На нещодавньому засіданні адмінкомісії такий протокол і став предметом обговорення. Власник асенізаційної машини здійснив злив рідини із цистерни (за його словами, це була вода) у невстановленому для цього місці на відрізку дороги між селом Пляхова та Козятином. Дане правопорушення регламентується статтею 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» і тягне за собою накладення штрафу на громадян-суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень).

Враховуючи, що саме цей підприємець, що надає послуги асенізатора, вже одного разу (у квітні поточного року) притягався до адміністративної відповідальності на засіданні адмінкомісії при виконкомі міської ради і точно за таке саме правопорушення, усі члени адмінкомісії тепер вирішили стягнути з нього максимальну суму штрафу – 1700 гривень.

Зауважують, для приймання стоків від асенізаційних машин у Козятинській громаді наразі облаштовано спеціальне місце на очисних спорудах, які розташовані у селі Козятин. На даний час проводяться необхідні випробування, після завершення яких буде відбуватись приймання нечистот

Коментарі

keyboard_arrow_up