Козятинська спілка ветеранів Афганістану провела мітинг реквієм

Козятинська спілка ветеранів Афганістану провела мітинг реквієм

Сьогодні, 15 лютого, Українська спілка ветеранів Афганістану відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Козятинські ветерани Афганістану провели з цього приводу мітинг реквієм на два дні раніше. Трохи історії та як поминали героїв Козятинщини наша розповідь.

Неоголошена війна в Афганістані тривала майже 10 років. За цей час за документами загинуло  більше 3,5 тисяч українців. 

Серед тих, хто повернулися на Батьківщину в «Чорних тюльпанах», так називали тоді «вантаж 200» були шестеро наших земляків — Сергій Герасимчук, Сергій Комар, Сергій Гуменюк, Віктор Шумбар, Олександр Чернипко та Олександр Сушко. За п’ятьма загиблими козятинчанами ветерани афганці провели поминальний захід.

Відкрили його біля пам’ятного знаку Чорний тюльпан. Провівши мітинг-реквієм, поклали квіти до монументу воїнів афганців, помянули їх хвилиною мовчання. Після чого перемістилися до пам’ятних дошок, які розміщені на стінах будинків, де жили герої. 

Спочатку мітинг провели біля будинку, де жив підполковник Сергій Герасимчук, який на одному з КП керував відбиттям атаки нападу душманів. Показуючи приклад сміливості в тому бою начальник політвідділу мотострілецької бригади загинув. 

Ще в цей день повісили вінок біля пам’ятної дошки Сергія Комара.

Могили командира гелікоптера Віктора Шумбара з села Козятина і самгородчан Олександра Чернипка та Олександра Сушка ветерани війни в Афганістані провідають пізніше.

Нагадаємо,  виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.15 лютого 1989 року, згідно офіційної версії, генерал-лейтенант Борис Громов став останній військовослужовцем  обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані, який покинув цю країну. Насправді це було не зовсім так. Прикордонники які прикривали відхід радянських військ через міст «Дружби», що на річці Амудар’ї недалеко від міста Терез перейши на територію Узбекистану в другій половині дня 15 лютого. А прикордонні війська КДБ перебували на території Афганістану ще до квітня того ж року. В катівнях моджахедів залишалися військовополонені. І не всі вони повернулися на рідну землю до сьогоднішнього дня

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up