Куди поділася меморіальна дошка з будинку воїна АТО?

Куди поділася меморіальна дошка з будинку воїна АТО?
  • Ми вже повідомляли, що у селі Перемога зняли меморіальну дошку з будинку, де мешкав герой України Володимир Чорноус.
  • Наші журналісти з'ясували, де дошка зараз.

Днями ми публікували новину про те, що у Перемозі зняли пам'ятну дошку, встановлену Володимиру Чорноусу. Вона висіла на фасаді будинку, де мешкав боєць. Хату продали, а нові власники вирішили табличку зняти. Про це Катерина Чорноус, дружина героя України, написала 5 вересня.

На сайті Козятинської райдержадміністрації вказано, що пам’ятний знак встановили «завдяки ініціативі і сприяння керівництва райдержадміністрації та однієї з політичних партій». Відкриття відбулося 18 липня 2015 року. Меморіальна дошка висіла на будинку впродовж п’яти років.

— Виявляється, її поставив тоді за свої кошти без будь-якого погодження, як я з’ясував сьогодні, колишній заступник голови адміністрації (Козятинської РДА — авт.) Сергій Прохоров з Вінниці, — розповів журналісту газети «RIA-Козятин» Павло Кузьмінський, голова Махнівської ОТГ. — Жодних дозвільних документів немає. Швидше за все вона не внесена в реєстр меморіальних дошок, а має бути внесена.

Очільник Махнівської громади каже, що новий власник будинку зняв меморіальну дошку ще півтора місяці тому. Заніс у сільську раду і сказав — робіть з нею, що хочете. Але що з дошкою робити — не знають. Адже на табличці напис «В цьому будинку проживав герой України», а, значить, встановити її в іншому місці, окрім як на будинку, де мешкав Володимир Чорноус, немає змоги.

Порядок встановлення меморіальних дошок

Ініціатор має звернутися до міського, сільського чи селищного голови і подати клопотання про встановлення меморіальної дошки. У клопотанні потрібно обґрунтувати доцільність встановлення, зазначити пропоноване місце розташування і те, хто профінансує виготовлення і встановлення, а також подати пропозиції щодо балансового обліку. До клопотання додається ескіз, біографічна довідка про загиблого військового, а також згода його родичів. Якщо меморіальну дошку збираються встановити в охоронній зоні чи на будівлі, яка є об’єктом культурної спадщини, потрібен лист-погодження відділу культури та туризму.

Сершу питання про встановлення меморіальної дошки виноситься на обговорення мешканців міста, селища чи села, а потім — на розгляд міської, селищної чи сільської ради.

Якщо меморіальна дошка встановлюється на будівлі, яка є комунальною власністю, вона передається у комунальну власність міста, селища, села. Якщо на приватну будівлю — то на баланс власника будівлі.

Меморіальна дошка встановлюється не раніше ніж через рік після смерті військовослужбовця. В межах одного населеного пункту цьому військовослужбовцю можна встановити лише одну меморіальну дошку — за місцем його колишнього проживання, навчання чи роботи.

Інформація взята з сайту Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
15:17 Козятинський дитсадок «Лелека» отримав допомогу для укомплектування найпростішого укриття 14:00 Чи на місці міський голова Козятина? 13:04 Вінницька ОВА запрошує на військову службу в стрілецькому батальйоні області 12:03 У Козятині працювала команда кейс-працівників Міжнародної гуманітарної організації Від читача 10:32 Запрошуємо на тренінг «Медіаграмотність у віртуальному світі. Інформаційна гігієна: як не потрапити у пастку дезінформації» 11:06 Студент, з яким мало не сталася трагедія, лікується у Львові 09:10 Завтра у Михайлині прощатимуться з Героєм Михайлом Кравчуком. Просять зробити живий коридор 08:20 Як сьогодні вимикатимуть світло у нашому районі: в обленерго повідомили графік на 7 лютого 08:00 Зима триває: «7-го лютого в Україні щипатиметься за щоки й носи мороз» — Наталка Діденко 18:01 Не виходить на зв'язок: поліція розшукує безвісти зниклого Василя Шарка 17:25 Махнівське «Джерело» має заборгованість за спожиту електроенергію. Жителів просять заплатити за воду
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up