На території «Арчі» в Самгородоку — карантинне захворювання кукурудзи

На території  «Арчі» в  Самгородоку — карантинне захворювання кукурудзи

Через бактеріальне в'янення кукурудзи на Вінниччині запроваджено карантинний режим —

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує про запровадження карантинного режиму по бактеріальному в'яненню (вілту) кукурудзи.

Згідно Розпорядження Козятинської РДА від 05 вересня 2018 року №224 на території ТОВ «Арчі» с. Самгородок у полі №11 на площі 71 га виявлено карантинне захворювання — бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи.

За словами фахівців, шкодочинність бактеріального вілту значною мірою залежить від стійкості сорту і виду кукурудзи. Хворобою уражуються всі види кукурудзи: зубоподібна, кремениста, попкорн, але найбільше — цукрова кукурудза.

«Серед карантинних заходів основного значення набуває заборона ввезення насіннєвого матеріалу кукурудзи із заражених районів, де зареєстровано хворобу. Для запобігання завезенню збудника бактеріального вілту під час надходження насіння кукурудзи з-за кордону проводять карантинний огляд з обов'язковим відбором зразків для лабораторної експертизи. Для своєчасного виявлення захворювання слід також проводити обстеження посівів кукурудзи в період вегетації», — наголошують в Держпродспоживслужбі.

Якщо в господарстві виявлено вогнище бактеріального вілту кукурудзи, на полях зі слабкою ураженістю рослини скошують і використовують у господарстві на силос і фураж, значною — скошують і спалюють всі рослини. На зараженій території проводять знищення пожнивних решток і глибоку оранку ґрунту, впроваджують сівозміну з поверненням кукурудзи на попереднє місце не раніш як через 3 роки, при чому, на господарство де виявлено захворювання накладається карантин терміном 3 роки.

0
0
0
1
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
Козятинській СБУ з бюджету дали 300 тисяч?! Козятинській СБУ з бюджету дали 300 тисяч?!
Влада оголосила війну ФОПам Влада оголосила війну ФОПам Матері Матері Ці сміливі роботи не щадять нікого Ці сміливі роботи не щадять нікого Я читаю “RIA-Козятин”! Я читаю “RIA-Козятин”!
Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up