Найотруйніший Бразильський блукаючий павук відкладає своє потомство на бананах

Найотруйніший Бразильський блукаючий павук відкладає своє потомство на бананах

Про бананового павука, або ще як його називають «бразильський блукаючий павук»  ми дізналися з телепередачі нашого відомого українського мандрівника. Наш земляк побував в Бразилії на «Банановому» ринку та запитав продавців бананів чи правда, що на цих плодах відкладає своє потомство самка цього отруйного і смертельно небезпечного павука. Бразильці відповіли, що так

Знімаючи сюжет до фільму «Світ навиворіт» український мандрівник побував в Бразилії на тому банановому ринку. З його слів стало відомо, і бразильці підтвердили, що такий павук є в природі, але це не означає, що українці і козятинчани, в тому числі, повинні відмовитись від цього делікатесу. Слід нагадати, що вжитий всього один банан в день дає для організму людини денну норму кальцію.

В Бразилії хоч росте найбільше сортів бананів, з яких основні п’ять видів. Це — банан-серебро, золото, банан-яблуко та наніка і земляний банан. Є банани, які бразильці сирими не їдять, а смажать. Тільки Бразилія не є найбільшим експортером бананів в Європу та Україну в тому числі.

Ми їмо, швидше за все, банани з Еквадору. Можливо, тому випадків з непроханим гостем в наших холодильниках не буває. Щодо Європи, так таких випадків, якщо вірити соцмережам, було зафіксовано тільки два. Перший випадок трапився в Великобританії, коли бананового павука принесли разом з покупкою додому. Другий випадок був зафіксований в одному з супермаркетів Німеччини. Кажуть, що знищили всю бананову продукцію супермаркету. Українцям купівля бананів нічим не загрожує, Єдине, що їм потрібно знати — це те, що такий павук дійсно є і просто бути обережним при купівлі бананів. Діяти по принципу розрядженої рушниці, яка епізодично стріляє.

Павук відкладає своє потомство на жовтій шкірці банана. Величезну кількість яєць (до ста штук) він закріплює павутиною. Таке павучине кубло представляє собою білу пляму у вигляді цвілини від одного до трьох см по окружності. Бананові павуки дуже отруйні для людського організму, адже їхня отрута сильніша за отруту павука Каракурта (Чорної вдови). Недаремно цей вид павуків занесли до Книги рекордів Гіннеса як найбільш отруйний серед павуків.

В Британію могли потрапити павуки з якоїсь іншої країни Південної Америки. Бразильський павук агресивний і має найбільшу токсичну отруту. Укус бананового павука може призвести до тяжких травм і навіть смерті, а також може спричинити чотиригодинну болісну ерекцію м’язів. Може спричинити задуху чи зупинку дихання.

Бразильський мандрівник отримав таку назву через те, що він не будує ловильну сітку. Не в’є павутину, а бігає в темну пору в пошуках своїх жертв. При обороні павуки стають на передні лапи. До 1996 року після укусів павуків було зафіксовано 14 смертей. Після того, як фармацевти знайшли протиотруту, вже більше двадцяти років смертельних випадків не фіксувалося. Тож український мандрівник трохи надмірно застеріг українців бути обережними при вживанні бананів

Дмитро Артемчук

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up