Не одними лише залізничниками. На кого вчать у нашому училищі?

Не одними лише залізничниками. На кого вчать у нашому училищі?
«На кожного створюється особова справа». Наталія Шендрик розповідає про зарахування

Освіта. Вступна кампанія у розпалі. Свої двері для абітурієнтів відчиняють навчальні заклади, серед них і наше училище. У ньому готують не лише залізничників. А ще видають сертифікати міжнародного зразка, за якими можна працювати за кордоном

Вступна кампанія у Козятинському міжрегіональному вищому професійному училищі залізничного транспорту почалася ще 10 травня. Попри те, що навчальний заклад має таку назву, тут готують спеціалістів не лише у сфері залізниці.

— У нас професії різні, не лише залізничні, — розповідає відповідальна секретарка приймальної комісії Наталія Шендрик. — Хочеш, навчайся на автомобіліста, хочеш, на кухаря-кондитера чи електрика. У нас усі спеціальності безкоштовні, окрім помічника і провідника.

До нас їдуть з усієї України

Для того, аби вступити до навчального закладу, треба зібрати необхідні документи, прийти із ними до приймальної комісії та написати заяву. Зробити це можна до 26 серпня включно.

— На кожного створюється особова справа, — продовжує Шендрик. — Сюди входить заява, характеристика, анкета, копія паспорта та ідентифікаційного коду, документ про освіту. До того ж, вступники пишуть автобіографію.

Перевіряють не лише документи, а й вік.

— Тим, хто вступає після 9 класу, у березні вже має бути 15 років, — пояснює відповідальний секретар. — Скажімо, прийшла дитина вступати на помічника. Якщо їй буде 15, наприклад, лише у червні, липні, серпні, вона не підходить за віком. Тому що коли через три роки буде випускатися, їй потрібно проходити поїзну практику. Вона триває з березня до червня. А як практику не пройти, то не станеш помічником.

 

Зараховують абітурієнтів без випробувань. Окрім тих, хто вступає на спеціальність «Помічник машиніста електровоза, тепловоза». Для них проводитимуть співбесіду з 13 до 15 серпня. Все тому, що на цю спеціальність найбільший потік учнів.

— Я завжди дітям кажу: «Тут у вас є можливість прийти і почати життя з нового аркуша», — продовжує Наталія Шендрик. — Сьогодні приходив до нас хлопчик вступати на слюсаря з ремонту автомобілів. Ще нещодавно до нас приходила дитина. Тут навчалася її мама, тато, брат. Тобто, буває так, що цілими династіями у нас вчаться.

До нашого училища вступають не лише козятинчани. Приїжджають на навчання з усієї України.

— Цього року приїжджали до нас із Вінницької, Херсонської, Житомирської, Черкаської, Чернівецької областей. Чують про нас, що ми хороший навчальний заклад, і їдуть, — каже відповідальний секретар.

Гуртожиток і стипендія

Для тих, кого зарахують, навчання почнеться першого вересня. Якщо на якусь із спеціальностей не вистачатиме учнів, продовжать вступну кампанію у вересні.

Протягом першого семестру усі студенти отримують 500 гривень стипендії. Вона називається академічною. Незахищені верстви населення, наприклад, діти з багатодітних чи малозабезпечених родин, а також діти учасників АТО/ООС отримують соціальну стипендію у такому самому розмірі.

На початку другого семестру вивчають успішність. Визначають середній бал. Якщо він дорівнює семи і більше, учень продовжує отримувати стипендію. Якщо ж нижче, виплати скасовуються. Це правило стосується лише академічної стипендії.

Учні можуть проживати у гуртожитку. Окремо функціонує чоловічий, окремо — жіночий. Він платний, але там хороші умови. Якщо учень має пільги, то проживає безкоштовно. У гуртожитку є телевізори, кухні з електроплитами, душ, холодильники, пральні машини, безкоштовний інтернет.

— Від навчального корпусу йти хвилин 10–15, — розповідає Шендрик. — Гуртожиток біля магазину «Барвінок». І від залізничного вокзалу 5 хвилин. Це дуже зручно, бо приїхав і не треба далеко сумки тягати. У нас там є охорона, є черговий, щодня майстри приходять на перевірку. Так само директор і його заступники.

Під час навчання учні можуть опанувати кілька спеціальностей. За бажанням вони відвідують курси і після завершення отримують посвідчення про додаткову спеціальність.

— Є такі, що хочуть і працювати, і навчатися, — продовжує відповідальний секретар. — Але у нас заочного відділення немає. Хоча може бути так, щоб дитина і навчалася, і працювала. Але робота має бути не пізніше 21 години. Бо наші учні — неповнолітні діти. Десь ти можеш кілька годин підпрацьовувати, але це має знати майстер і директор.

Можна працювати за кордоном

Козятинське училище видає учням сертифікат міжнародного зразка IES. З його допомогою випускники мають змогу працювати у будь-якій країні світу. Цей документ платний, на відміну від звичайного диплома. Він видається у друкованому та електронному варіанті англійською та українською. За потреби можна отримати офіційний переклад 25 мовами.

Практикуються випускники не лише в Україні.

— Наші діти їздять проходити практику за кордон, — каже Наталія Шендрик. — Наприклад, у Болгарію. Працюють там помічниками кухаря. Плюс кухарі можуть проходити практику у Херсонській області в санаторіях. Ми укладаємо договори.

Якщо учні вступали на базі 9 класів, після випуску вони можуть подати документи до коледжу і їх одразу зарахують на третій курс. А потім їх переводять на третій курс університету. У цьому полягає перевага над одинадцятикласниками, які після навчання в училищі зараховуються на перший курс коледжу.

— Це називається ступенева освіта, — пояснює Шендрик. — Діти переходять у коледж залежно від того, на якій спеціальності навчалися. Якщо залізнична спеціальність — то у залізничний коледж. Якщо на оператора-обліковця, то йдуть у Вінницю. Ті. хто вступив на базі 9 класів, навчаються у коледжі за скороченим терміном — рік і 8 місяців.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • Vlad Ostapchuk

    Хочу довести до Вашої уваги, як випускник училища. Міжнародний сертифікат видається не всім, а за окрему плату. До речі, в цьому закладі все робиться за "окрему плату". Тому заклик абітурієнтам: "Готуйте гаманці батьків". Дякую.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up