Не всі діти шкіл району харчуються

Не всі діти шкіл району харчуються

Голова громади не бере відповідальність на себе

 

У селі Козятині є школа I-III  ступеня № 9. Тут навчаються діти, нічим не гіршіі від дітей інших шкіл. Та стали вони заручниками ситуації, що в столиці називається реформою, а на місцях “нерозберихою”.

Раніше на освіту виділялися кошти, яких вистачало на харчування дітей. Тепер ці витрати лягають на місцеві бюджети. От і вийшло, що тьоті і дяді, які так люблять дітей, не знають, що з тими дітьми робити. Усі розуміють, що проблему потрібно вирішувати. Тільки коштів ні в районному бюджеті, ні в бюджеті сільської ради на дітей не вистачає. І трохи дивно, що звітуючи про мільйонні витрати, з обох бюджетів не можуть знайти якісь тисячі  на дитяче харчування.

Щоправда, районна рада бере на себе витрати на харчування дітей всіх пільгових категорій 5-11 класів. А сільський бюджет опікуватися має харчуванням та підвозом учнів 1-4 класів.

Але відділ освіти Козятинської районної  державної адміністрації видав черговий документ, від 1 березня 2017 року: “У зв’язку з тим, що субвенції від сільських та селищних рад не надійшли до районного бюджету на харчування учнів 1-4 класів (гарячі обіди), на гарячі сніданки для учнів, що підвозяться до місця навчання, наказую керівникам навчальних закладів району Козятинської СЗШ-I-III ст.№ 9 (Заїчку О. Б.) Кордишівської СЗШ I-III ст. (Зорук Г.І.) Пиковецької ЗНВК I-III ст. школа - дитячий садок (Безнальку Ю.М.), Іванковецької СЗШ - I-III ст. (Скляр Л.С.) призупинити харчування учнів 1-4 класів та учнів, які перевозяться у вище перечислених школах. А питання про призупиненя організації харчування у вище згаданих закладах пропонується довести до відома батьків…”

Головиха включила “дурня

Та батьки учнів у селі Козятині були повідомлені значно раніше. Вони зустрілися з головою Козятинської сільської ради Тетяною Катерезюк на сході села. Та головиха була невблаганна. Прозвітувавши про кошти, вона, за словами односельчан, сказала таку фразу: “Краще проїсти ці кошти? Чи зробити дорогу до цвинтара? Бо вже й пройти не можна!”

Дорога, звичайно, потрібна. Але дітей ми любимо більше. Тим більше, що обіцяв допомогти у фінансуванні шкільних обідів підприємець Віктор Сагайда. Та це не переконало голову сільської ради.

Активісти з батьків учнів школи №9 Світлана Осіпчук, Олена Стрикозова, Наталя Сидорук і голова батьківського комітету школи Ігор Мартинюк всі наведені вище факти підтвердили. Вони зауважують, якщо питання не вирішиться позитивно, то багато учнів перейдуть в інші школи.

Газета “RIA-Козятин” зустрілася з головою сільради Тетяною Катерезюк. Ситуацію з харчування учнів 1-4 класів вона прокоментувала так:

— Це  питання не вирішено. У нас ще й сесії не було. Але, згідно законодавства, учні повинні харчуватися з районного бюджету.

При зустрічах з дітьми на будь-яких заходах з високої трибуни чиновники всіх рівнів наголошують, що діти - наше майбутнє. Тільки гарячі промови деяких мужів так і залишаються словами. І про це потрібно пам‘ятати, коли йдете до скриньки на виборах.

Районний бюджет тут ні при чому

Начальник районного відділу освіти Аліна Діденко так прокоментувала ситуацію:

— Рішенням сесії Козятинської районної ради, від 23 лютого 2016 року, у районному бюджеті визначено про те, що харчування дітей в навчальних закладах здійснюється за рахунок субвенції сільських і селищних рад. Районний бюджет передбачив кошти на харчування строком на два місяці. Тобто на січень і на лютий для 1-4 класів. Решту коштів передають сільські і селищні ради. На сьгоднішній день передані субвенції всіма селищними радами. Окрім Кордишівецької та Козятинської сільських рад. Таким чином харчування дітей у школах цих сільрад стоїть під питанням. Напиклад, рішенням зборів Кордишівецьї школи харчування дітей беруть батьки на себе. А питання харчування школи села Козятина залишається не вирішеним, як і харчування в Іванковецькій школі. Але сільський голова пообіцяла підняти це питання на сесії і нічого не гарантувала. Батьки також не хочуть вирішувати це питання. Районний бюджет взяв на себе витрати по доставці дітей до школи, оплату пального, утримує підвідомчі структури в галузі освіти. Також з районного бюджету нараховується доплата педагогам, яким не передбачені доплати Постановою Кабміну.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • Пирогова Ольга

    наша голова ні до Бога ні до людей у неі немає грошей ні на що добре що для себе хватає.І ради ій ніхто не може дати допроситься на людський самосуд у смітник кинуть але й цього буде мало
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення 09:52 «У перші дні на 102 було по 150 викликів»: як працюють правоохоронці у воєнний час photo_camera 08:21 Сьогодні потрібно обов'язково скупатися у річці: про прикмети та заборони 6 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up