З квітня в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 гривень. Це додатково до щомісячних 860 гривень допомоги при народженні дитини, наголошують в уряді.
У Козятинське відділенні соціального захисту населення станом на 9 квітня звернулося 20 осіб.
- Отримати збільшену матеріальну допомогу мають право родини, в яких виховується третя або більше дітей. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 гривень. Якщо в багатодітній родині всі діти старші 6 років, вони не можуть претендувати на ці виплати. Наголошую, це не разова, а щомісячна виплата, допоки дитині не виповнилося шість років. На цю допомогу мають право ті сім'ї, в яких є посвідчення багатодітної родини, - пояснює заступник начальник відділу соціальної допомоги Козятинського управління соціальної політики Олена Черняк.
У місті Козятин рекордну кількість дітей, саме 14-ть - виховує дві родини - Козаченків та Іванютів.
- У нас багато віруючих родин, де діти справді отримують гарне виховання і все необхідне. Мама трійні Наталія Самаріна виховує 11 дітей і вона також прийде оформляти до нас додаткову матеріальну допомогу, - додає Олена Черняк.
Не секрет, більшість багатодітних родин в Україні малозабезпечені. Не виняток і Козятин. Нині в місті 29 таких сімей, де багато дітей, а доходи родини мінімальні. Є також неблагополучні родини.
Проте цільове використання додаткових коштів у неблагополучних сім’ях перевірятимуть працівники соціальної служби. І якщо батьки витрачатимуть їх на оковиту, - виплата відразу припиниться.
Ми завітали також в управління соціального захисту району. Застали невеличку чергу, де багатодітні родини також оформляли допомогу. Була серед них жінка ромської національності.
- У мене п'ятеро дітей. Я прийшла оформляти додаткову допомогу на двох. Їм ще немає шести років, - розповідає Марина Євтушенко, переселенка із Луганської області. Ми наразі з родиною живемо у Пиківцях. Придбали старий будинок ще 2014 року, відразу як тільки почалися заворушення на Сході. Ми не хотіли, щоб наші діти ходили в школу під прапором ЛНР і мали паспорти ЛНР, ми проукраїнської позиції. У Пиківцях іноземні інвестори допомогли нам придбати кіз і ми почали займатися сироварінням. Проте далі коштів утримувати кіз у нас не було. Мій чоловік поїхав на заробітки в Польщу. Ми не отримали від нашої держави жодної підтримки на власну справу. Тому от зараз бігаю, збираю документи, щоб оформити допомогу для дітей. Хоча на 1700 грн з нинішніми цінами дітям багато не купиш. Найбільше гнітить, що села нашого району дуже бідні, навіть у районі погані дороги. Тому я хочу вірити, що ця допомога не підкуп виборців, а справді розуміння влади, що дітей потрібно підтримувати.
Наразі кошти ще не видають. Як пояснили у міському управлінні соціальному політики, немає відповідного програмного забезпечення. Лише після того, як будуть дані, скільки до нас звернулося осіб, до кінця місяця будуть затверджені кошти і буде програмне забезпечення. Людям, які звернулися до 1 липня, ітимуть нарахування з першого квітня, - резюмує Олена Черняк.
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 9 від 8 березня 2023
Читати номер