Правила добросусідства

Правила добросусідства

Відповідно до будівельних норм, відстань від житлового будинку та літньої кухні:

·до господарських будівель (сараїв) для худоби, свійських тварин та птахів має бути 15 метрів ;

·до  майданчиків для компосту, дворових вбиралень, сміттєзбірників має бути 15 метрів.

Відстань від питного колодязя :

·до господарських будівель (сараїв) для худоби, свійських тварин та птахів має бути 20 метрів ;

·до  майданчиків для компосту, дворових вбиралень, сміттєзбірників має бути 20 метрів.

При спорах між сусідами стосовно порушення правил добросусідства, слід звернути увагу на такі норми:

·відповідно до ст.103 Земельного кодексу України, власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (неприємні запахи, забруднення, тощо);

·ч.2 ст.103 ЗК України передбачає те, що власники та землекористувачі земельних ділянок зобов’язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив);

·ч.3 ст.103 ЗК України зобов’язує власників та землекористувачів земельних ділянок співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю;

·ст.104 ЗК України передбачає, що власники та землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу. Якщо дії сусіда є неправомірними та не відповідають умові заподіяння якнайменших незручностей, такі дії підлягають припиненню;

·в Законі України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме ст. 12 передбачено обов’язки громадян, які пов’язані з бережливим ставленням до природи, її охорони та раціонального використання її багатств відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; одним з обов’язків є непорушення екологічних прав та законних інтересів інших громадян.

Якщо сусід розводить бджіл, тримає пасіку на подвір’ї

Незаконні дії власника бджіл по розташуванню вуликів біля житлового будинку загрожують життю та здоров’ю громадян.

Згідно зі ст.15 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських підприємств до житлової забудови та прирівняних до неї об'єктів для бджільницьких об’єктів становлять 300 метрів.

Норми для розташування паркану

Згідно з будівельними нормами поверховість забудови, граничні розміри житлових будинків, площа забудови, вимоги до господарських будівель, їх складу, огорожі ділянок, благоустрою території встановлюються місцевими правилами забудови. Розроблення таких правил та їх затвердження здійснюється відповідно до норм Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності». У разі, якщо через відсутність таких правил питання огорожі ділянок залишається неврегульованим, внаслідок чого можуть виникати конфлікти з питання влаштування парканів, їх конструкцій, для вирішення конкретної ситуації можуть застосовуватись положення Земельного кодексу України щодо добросусідства. У той же час, слід враховувати, що в будь-якому випадку, огорожа присадибної ділянки не повинна виступати за червону лінію вулиці.

У разі порушень, ви можете звернутись до Санітарно-епідеміологічної служби з заявою. Дану заяву розглянуть та за результатами перевірки буде складено акт, що і буде підтвердженням в суді. Також вам необхідно буде написати позовну заяву про припинення порушень добросусідства, в позовних вимогах просити зобов’язати відповідача припинити незаконні дії по утриманню пасіки  та заборонити в подальшому розташовувати вулики з бджолами та території біля будинку.

Тому підсумувавши усе вище сказане, можна зробити висновки, що у разі, коли сусід порушує правила добросусідства, не зволікаючи, звертайтесь до сільської (селищної) ради  за місцезнаходженням земельної ділянки, аби комісія, склавши акт огляду, зафіксувала даний випадок. Далі необхідно буде звернутись до суду з позовною заявою про припинення порушень правил добросусідства. Звертаємо вашу увагу на те, що при поданні позовної заяви сплачується судовий збір за подання позовної заяви немайнового характеру.  

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А, тел.: (04342) 2-00-17; 2-02-07.

Марина Кобернюк, начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up