Спецтема: карантин

«Різниця у два рази»: Уряд змінить тарифи на комуналку

«Різниця у два рази»: Уряд змінить тарифи на комуналку

У Кабміні пообіцяли знизити тарифи на комунальні послуги

В Україні вартість опалення і гарячої води може в середньому по країні знизитися на 15-20%. У Кабміні обіцяють уже через тиждень ухвалити постанову, що обмежить максимальні тарифи на тепло й гарячу воду.

Про це 19 червня під час засідання Кабміну заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє «Обозреватель».

«Я даю доручення Мінрегіонбуду та Мін’юсту, щоб внести на наступне засідання обмеження цін на тепло й гарячу воду, яке набуде чинності з наступного опалювального сезону», – заявив він.

Для прикладу Гройсман озвучив тарифи в декількох містах. Зокрема, Гкал тепла в Києві коштує 1,6 тис. грн, у Чернівцях – 1,4 тис. грн, а в Кропивницькому – до 2,1 тис. грн.

«Різниця у два рази!» – підкреслив прем’єр.

Водночас левова частка в структурі тарифу – вартість газу. Як результат, у різних містах платять за блакитне паливо приблизно одну й ту саму ціну, проте тарифи за тепло відрізняються вдвічі.

З одного боку, зазначає Гройсман, причина у витратах на транспортування, кількості споживачів, особливості котелень, однак, з іншого боку, в тих містах, де місцева влада вкладала гроші в заміну труб, їх утеплення, модернізацію котелень, там ціни значно нижчі.

У відповідь віцепрем’єр Геннадій Зубко зазначив, що в деяких містах дійсно не вистачає коштів на тепломодернізацію. Водночас він запропонував встановити не граничний тариф, а відсоток, на який можна знизити вартість тепла.

«Уже бюджетний рік почався, можливостей за півроку до опалювального сезону виділити гроші й провести модернізацію, щоб скоротити тарифи, дуже мало», – пояснив Зубко.

Раніше Гройсман заявив, що вартість блакитного палива для населення кожного місяця буде знижуватися.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up