Що Наполеон робив у Білопіллі? З історії Козятинщини

Що Наполеон робив у Білопіллі? З історії Козятинщини
Графюра, зроблена з полотна Наполеона Орди. Підпис польської та французькою мовами: Білопілля (Київська губернія). Старовинне городище, на якому стоїть костел, заснований графом Вікентієм Тишкевичем, реферандарієм Литовським. Реферандарій — це людина, яка приймала скарги від приватних осіб і передавала їх канцлеру. А той, у свою чергу, повідомляв про скарги королю.
  • Як Козятин викликає асоціацію із залізницею, так само і Білопілля асоціюється із Музеєм хліба.
  • Проте в історії цього села є значно цікавіші факти.
  • Про них розповімо у нашому матеріалі.

У нашій статті мова йтиме не про французького воєначальника Наполеона Бонапарта, як ви могли подумати. Ми розповімо про його тезку, Наполеона Орду та старовинний храм, який, на жаль, до наших днів не зберігся.

Як йдеться у енциклопедії історії України, Наполеон Орда народився у Білорусії 1807 року. З Вікіпедії дізнаємося, що саме батько дав йому ім’я французького імператора. Орда мав польське коріння, був композитором, мовознавцем і художником.

Він подорожував Волинню та Поділлям і малював архітектуру, яку побачив там. Здійснив він свою мандрівку у 1870-х роках.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up