Ситуація з медобслуговуванням в Самгородку

Ситуація з медобслуговуванням в Самгородку

Але населення потроху виїжджає

Найвідвертіше інтерв’ю про демографію населення Самгородка та сільську медицину на Козятинщині дав газеті “RIA-Козятин” завідувач Самгородоцької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Микола Квасницький. Ніякі інститути Разумкова так правдиво не характеризують становище сільського населення.

За словами пана Квасницького, в дільницю Самгородоцької амбулаторії входить пунктове село Самгородок і 12 приписних сіл. Проживає п’ять з половиною тисяч жителів. За віковим складом 1300 дітей, решта -  дорослі, десь близько 2000 пенсіонерів.

— На сьогоднішній день ми не можемо виявити місце проживання близько 400-500 осіб, — каже пан Микола. — Тому що вони на заробітках. Тут зареєстровані по місцю проживання, але працюють в інших містах і країнах. Там і проживають. Сільських рад в нас 6. У основних селах сільськогосподарських підприємств великих також 6. Близько 60 зареєстрованих середніх і малих фермерських господарств.

— А скільки є по селах відділень стаціонарних ФАПів?

— Стаціонарних відділень ніде немає. Я маю на увазі, що  стабільно є пункт прийому, де лікар там може прийняти людей. У основному у всіх селах є, немає тільки у дуже маленьких. Це Буховата, там 26 жителів і фельдшера немає. І на сьогоднішній день в декретній відпустці фельдшер в Збаражі. Туди їздять лікарі і сестри. Звільнився з села Красне фельдшер. У інших є.

— Як ви вважаєте, створені  умови лікарю аби здійснювати і виконувати свої професійні обов'язки?

— Так, у нас задовільні умови. Є 2 автомобілі (“Опель-комбо” і санітарний УАЗік).

— Оснащення маєте?

— Оснащенням також, як я сказав, ми не ображені. Навіть, якщо взяти комп'ютери, то у нас 4 лікарі та реєстратор. А оргтехніки аж сім одиниць.

— А інтернет у вас як?

— Інтернет у нас, скажемо так, нікудишній. Цей юлайнс. Тут така зона. Покриття Київстар дуже погане. Але вже є вишка нова МТС. Потрібна тільки купа грошей, щоб перейти...

Репортаж про стан медицини Самгородоцького краю (Відео оригінальне не редаговувалось)
 

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up