Собор Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

Собор Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

Цей день називають Собором через те, що відбувається загальне (соборне) святкування й інших людей, близьких Діві Марії та Ісусу Христу.

 

8 січня православний світ відзначає важливе свято – Собор Пресвятої Богородиці.

Історія свята Собор Пресвятої Богородиці

Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, офіційно святкування було установено в 681 році. 8 січня прославляють Богоматір, яка дала життя сину Божому.

Цей день називають Собором через те, що відбувається загальне (соборне) святкування й інших людей, близьких Діві Марії та Ісусу Христу. Разом з Богоматір'ю, в святкування Собору також звершується пам'ять тих, хто по плоті був близький до Спасителя: святого Йосипа Обручника, царя Давида (предка по плоті Господа Ісуса Христа і святого Якова-брата Господнього, сина від першого шлюбу святого Йосифа Обручника), який супроводжував разом з батьком Матір Божу і Богонемовля Ісуса при втечі в Єгипет. Що можна робити на Собор Пресвятої Богородиці 8 січня вважається святом породіль і бабок-повитух.

На Богородицю зазвичай колядували жінки (ходити по домівках з привітаннями, співати колядки) . Вони ходили до повитух, причащали їх вечерею, а також проводили обіди та панахиди по померлих.

У народі 8 січня називали «Бабиними кашами».

Жінки брали ложку і ходили в гості, їли кашу, яку господарі спеціально готували для такого випадку. В цей день тривають святки. Дівчата починають гадати.

Що не можна робити на Собор Пресвятої Богородиці

В давнину вважали, що свято 8 січня для жінок важливіше, ніж Різдво Христове, оскільки пов'язане з Дівою Марією.

Вважалося, що якщо вагітна жінка чи її чоловік, навіть через крайню необхідність, працюватимуть у цей день, то у них дитина народиться з фізичними вадами. В цілому заборони стосуються насамперед домашньої роботи - не можна шити, прибирати і прати.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up