Сьогодні – неділя прощення: що не можна робити в цей день

Сьогодні – неділя прощення: що не можна робити в цей день

Неділя прощення або останній день Масляної випадає в 2019 році на 10 березня перед Великим постом. Що не можна робити в Прощену неділю та коли слід просити прощення, читайте дал  

Прощену неділю пов'язують з вигнанням Адама і Єви з раю. У цей день прийнято після літургії читати Євангеліє в церкві з частиною з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, інакше Господь не пробачить.

Це останній день перед Великим постом, який повинен підготувати християнина до головного свята - Великодня.

Можна їсти м'ясо, сир, яйця та інше перед постом. Цього року Великий піст розпочнеться 11 березня. Постити потрібно 48 днів. Пост завершиться напередодні Великодня, 27 квітня. Так як Прощена неділя - це кінець Масляної, в цей день прийнято, від душі вживати ці млинці. Коли просити прощення Просити вибачення слід вранці.

А в цей момент краще думати про те, як саме образив людини. Увечері в цей день зазвичай поминають покійних і ходять на кладовище. Раніше залишки їжі в цей час спалювали, а посуд мили, щоб підготуватися до посту.

Що не можна робити в Прощену неділю

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь, сваритися, лихословити і важко працювати. Це головні пункти. Церковники також проти спалювання опудала, хоча це язичницька традиція, яка до цього дня уживається з християнством.

Варто відмовитися від прання, шиття і прибирання, а також від інших важких домашніх справу. Все це краще зробити заздалегідь, щоб до свята не мати на плечах вантаж роботи.

Ольга Бобрусь
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up