Сьогодні, 15 лютого: святкують Стрітення Господнє. Традиції свята

Сьогодні, 15 лютого: святкують Стрітення Господнє. Традиції свята

Стрітення Господнє відзначають у пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження
 

Історія свята

Свято присвячене принесенню немовляти Ісуса в Єрусалимський храм. За переказами, після Різдва Христового святе сімейство проживало в Віфлеємі. А на 40-го дня Йосиф і Марія вирушили в Єрусалим, щоб виконати припис закону.

За Старим Заповітом жінці, що народила хлопчика, протягом 40 днів заборонялося входити в храм. А після закінчення цього терміну сім'я повинна була принести Господу вдячну і очисну жертву – однорічне ягня і голуба.

Діву Марію та Йосифа в храмі зустрів 360-літній старець Симеон Богоприємець, який отримав знак, що не помре до тих пір, поки не узріє Спасителя, обіцяного пророцтвом Ісаї. Взявши в руки немовля, Симеон заявив, що це Син Божий і нарік його Месією.

Відео дня

Свято знаменує собою сполучну ланку між Старим і Новим завітами. А заодно - зустріч людства з Христом. Свято Стрітення відзначають православні, католики і лютерани.  

Традиції на Стрітення Господнє

В цей день в храмі проводиться святкове богослужіння, яке включає освячення церковних свічок. Наші предки вірили, що стрітенські свічки допомагають захистити будинок від пожеж і блискавок. В будинку запалювали стрітенську свічку, коли за вікном вирувала негода.

Також запалювати Стрітенську свічку дозволяється:

  • Коли в світі відбуваються страшні природні катастрофи;
  • Коли поруч почалася пожежа;
  • Коли породілля під час пологів не може звільнитися від тягаря;
  • Коли людина відходить в інший світ.

На Стрітення освячують воду. Вважається, що вона має цілющі властивості. Стрітенською водою вмиваються, п'ють, якщо відчувають біль, також нею можна натерти хворе місце. Рятує стрітенська вода і від «пристріту». Стрітенською водою поять домашніх тварин і худобу, щоб вони не хворіли. Молодь на Стрітення традиційно влаштовувала гуляння. 

Прикмети на Стрітення

У народі кажуть, що на Стрітення Господнє зустрічається зима і весна. Зима відправляється туди, де була весна, а весна – туди, де була зима. По дорозі вони зустрічаються і сперечаються між собою. Хто перемагає в суперечці, то ще залишиться на цих землях господарювати. За повір'ям, якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро прийде тепло. Якщо ввечері похолодає, то зима на деякий час затримається.
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
14:01 Віктор Щаблевський: «Нас за одну ніч всіх із Чорнобиля відправили» photo_camera 13:00 Козятин і Сестринівка стали локаціями пленеру «Кращий художник — 2024. Місця сили України» 11:00 Дарували козятинчанам екоторбинки з патріотичними малюнками 10:08 Минулої доби на фронті відбулося 114 бойових зіткнень — Генштаб Від читача 11:35 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 09:11 Цей день в історії, 26 квітня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони play_circle_filled 06:02 Лавка пенсіонерів, яйце невідомого птаха і дитяча гойдалка на стадіоні 20:50 Чи змінювалася радіоактивність повітря, коли йшов «жовтий» дощ? 19:25 Смертельна ДТП у Нападівці: під колесами ГАЗу загинув 58-річний чоловік 17:15 Козятинчан запрошують на турнір дружин юних рятувальників-пожежних 15:23 Що вирішив Верховний суд у справі з ремонтом на Куликівського 15:16 Козятинська ЦРЛ отримала від МОЗ нові генератори 14:28 У Козятині визначили переможців І етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up