Сьогодні, 19 серпня —Яблучний Спас: прикмети і традиції

Сьогодні, 19 серпня —Яблучний Спас: прикмети і традиції

Яблучний Спас відзначається 19 серпня і збігається зі святом Преображення Господнього

Яблучний Спас 2018: що не можна робити

Щорічно Другий Спас відзначається 19 серпня, в цей же день в православній вірі - Преображення Господнє. За всю історію існування свята переплелися народні та релігійні традиції, і до наших часів збереглися і дотримуються багатьма такі заборони на Яблучний спас: (за матеріалами Styler).

- Найвідоміша заборона - до Яблучного Спаса не можна їсти яблука.

Плоди нового врожаю можна пробувати тільки після освячення їх у церкві 19 серпня. Раніше цієї заборони дотримувалися ченці. Їм заборонялося їсти фрукти до тих, пір поки селяни не освятять свій урожай. А потім традиція стала популярною і в народі. Ще одне пояснення заборони пов'язане з тим, що багато сортів яблук встигають тільки до середини серпня.

Відео дня

- На Яблучний Спас не можна вбивати комах, щоб не злякати удачу.

Прикмета свідчить, що якщо на свято Яблучного Спаса на руку одночасно сідають дві мухи, весь рік людину буде супроводжувати успіх. Ні в якому разі не можна проганяти муху або вбивати її, а дочекатися поки вона полетить сама.

- На свято Другого Спаса не можна їсти м'ясо і молочні продукти.

Ця заборона пов'язана з тим, що Яблучний Спас припадає на період Успенського посту. В цей день також святкується Преображення Господнє, тому дозволено вживати пісну їжу з рослинною олією, рибу. Також дозволяється келих вина.

- На Яблучний Спас не можна працювати, займатися домашніми клопотами, сваритися.

19 серпня заборонено виконувати важку фізичну роботу. Допускається тільки приготування їжі, збирання врожаю в саду і городі. Рукоділлям в цей день також займатися не варто. Згідно з прикметою: "Хто в Яблучний Спас шиє, потім весь рік сльози ллє".

Бажати зла, з'ясовувати стосунки і лаятися 19 серпня заборонено, інакше весь негатив повернеться бумерангом до кривдника.

Традиції і прикмети Яблучного Спаса

Вранці святкового дня відправляються до церкви і освячують яблука, а також інші фрукти нового врожаю. В Яблучний Спас прийнято пригощати плодами жебраків, роздавати їх близьким та рідним людям.

Для залучення здоров'я і благополуччя на свято Другого Спаса з ранку потрібно з'їсти яблуко нового врожаю з медом. А відкушуючи перший шматочок, треба загадати бажання. За повір'ям, воно обов'язково повинно виповнитися.

На Яблучний Спас проводжають літо і вже готуються до осені. З цим і пов'язані святкові прикмети:

  • Настав Спас - готуй рукавиці про запас.
  • Якщо в день Яблучного Спаса йде дощ - до сніжної зими.
  • Яка погода на Другий Спас - таку і на Покрову (14 жовтня) чекати.
  • Сухий Спас до сухої осені.
  • Пройшов Спас - пішло літо від нас.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:08 Минулої доби на фронті відбулося 114 бойових зіткнень — Генштаб 09:11 Цей день в історії, 26 квітня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони play_circle_filled 06:02 Лавка пенсіонерів, яйце невідомого птаха і дитяча гойдалка на стадіоні 20:50 Чи змінювалася радіоактивність повітря, коли йшов «жовтий» дощ? Від читача 16:59 Проект з кібербезпеки BRAMA запустили в Україні 19:25 Смертельна ДТП у Нападівці: під колесами ГАЗу загинув 58-річний чоловік 17:15 Козятинчан запрошують на турнір дружин юних рятувальників-пожежних 15:23 Що вирішив Верховний суд у справі з ремонтом на Куликівського 15:16 Козятинська ЦРЛ отримала від МОЗ нові генератори 14:28 У Козятині визначили переможців І етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» photo_camera 13:09 Минає два роки, як ворожа ракета вбила козятинського залізничника В'ячеслава Франчука 10:28 Синоптики попереджають про грозу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up