Старовинні храми Козятинщини. Частина 8. Сестринівка

Старовинні храми Козятинщини. Частина 8. Сестринівка
Церква у Сестринівці. Фото з сайту 1ua.com.ua/nf3400919
  • Ми продовжуємо знайомити вас зі старовинними церквами Козятинського району.
  • На черзі розповідь про церкву у Сестринівці.
  • Колись у ній служив Захарій Оппоков, дідусь Михайла Грушевського.
  • А ще подейкують, що під церквою є три підземні тунелі, один з яких веде до сусіднього села.
     

Сестринівка у давнину була досить заможним селом. У другій половині 1800-их років тут мешкало близько дев'яти сотень польських шляхтичів. Це становило майже половину населення села станом на 1864 рік. Найбільше тут було православних. Парафія налічувала 1950 осіб.

На той час у Сестринівці вже був православний храм. Називався він Свято-Покровською церквою. До речі, святиня зберегла своє ім'я і донині.

“Церква свято-покровська, дерев'яна, на кам'яному фундаменті, з такою самою дзвінницею, збудована у 1747 році. За штатами належить до 5 класу, землі має 50 десятин”, - йдеться у “Сказаннях про населені пункти Київської губернії”.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up