У березні субсидіанти області отримають гроші разом з пенсіями або на рахунки в "Ощадбанку"

У березні субсидіанти області отримають гроші разом з пенсіями або на рахунки в "Ощадбанку"

Так вже з березня місяця отримувачі субсидії вперше отримають її у готівковій формі. Пенсіонерам зарахують до пенсії, а іншим громадянам – на рахунки в «Ощадбанку». Таким чином субсидія за лютий прийде для жителів області у монетизованій формі.
 

Про це повідомляє прес-служба ОДА. З 1 січня 2019 року для громадян, які вперше звертаються за призначенням субсидії, діє механізм монетизації (субсидія у «грошовій формі»), який передбачає розрахунки за спожиті житлово-комунальні послуги через АТ «Ощадбанк», шляхом перерахування коштів із рахунків отримувачів субсидії підприємствам надавачам послуг. 

Нагадаємо, що 6 лютого 2019 року Кабінет Міністрів України  прийняв постанову № 62, якою передбачається ще один механізм монетизації субсидій («готівкова форма»). Даний механізм передбачає, що з березня цього року громадянам, яким призначено субсидію з початку опалювального сезону 2018/2019, будуть виплачуватися «живі кошти» для самостійної сплати за спожиті житлово-комунальні послуги. 

Тобто, такі громадяни отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень. Про це повідомляє департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА. Отже, суму призначеної субсидії субсидіантам (крім пенсіонерів) будуть перераховувати грошовим переказом через АТ "Ощадбанк".

А пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Для отримання грошового переказу у березні необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який перераховуватимуть суму субсидії у квітні та травні. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, відповідно, зможуть зняти свою субсидію у банкоматі цього банку.

Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта. Після отримання коштів, громадяни зобов’язані самостійно оплатити вартість спожитих комунальних послуг. Зекономлені кошти завдяки ефективному споживанню ресурсів, залишаються у отримувачів субсидії та використовуватимуться на власні потреби. 

Звертаємо увагу, що громадянам, яким призначено субсидію з початку опалювального періоду, в зв’язку із запровадженням виплати субсидії готівкою, додатково звертатися до управління соціального захисту населення до закінчення опалювального періоду (до 1 травня 2019 року) не потрібно.
Анна Сергієнко

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up