У Махнівці планують встановити памятник мандрівнику-музиканту, автору пісні «Гей, соколи» Тимку Падурі

У Махнівці планують встановити памятник мандрівнику-музиканту, автору пісні «Гей, соколи» Тимку Падурі

Презентував проекти майбутнього монумента Заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Юрій Козерацький, який і працює над ескізами пам’ятника

У селі Махнівка Козятинського району мають наміри поставити пам'ятник українсько-польському поетові і музиканту, автору пісня «Гей, соколи» Томашу Падурі.

Презентував проекти майбутнього монумента Заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Юрій Козерацький, який і працює над ескізами пам’ятника. За його словами, коли працював над меморіалом намагався відобразити творчу діяльності поета. Відтак вийшло дві проектні композиції.

Перша – торбан в обрамленні українського вінка з стрічками, спрямована на розкриття захоплення та передачу місцевого етнічного колориту самим музикантом. Друга - у вигляді сонця, що передає колорит змісту пісень «Гей, соколи» та «За Сибіром сонце сходить». У динамічних променях, які мають вигляд рушників, вплетені зображення соколів та загін летючих вершників. За баченням скульптура пам’ятник матиме висоту 4 м, а матеріалом слугуватиме камінь-пісковик або штучний камінь.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up