Указом Президента повернуто «зелений тариф» для наземних приватних сонячних електростанцій

Указом Президента повернуто «зелений тариф» для наземних приватних сонячних електростанцій

Президент України Володимир Зеленський 6 серпня підписав закон (№10357), який дозволяє до 2030 року встановлювати домашні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт на земельних ділянках та отримувати «зелений» тариф на електроенергію, відпущену до мережі.

Народний депутат від «Слуги народу», колишній керівник енергетичного сектора Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель зазначив, що домогосподарства зможуть знову встановлювати СЕС до 30 кВт без обмежень:

«Ми повернули ті умови, які були до прийняття закону про «зелені» аукціони (законопроект № 8449-д). Але залишаються проблеми, які треба вирішити. Повернення до статус-кво, більший рівень підтримки малої відновлюваної генерації і обмеження зловживань були передбачені законопроектом, поданим Президентом Зеленським (законопроект № 10375)».

У новому парламенті чекає робота над законопроектом про малу генерацію, який повинен дати відповіді на наступні питання: Як уникнути зловживань, так званих гірлянд? Який горизонт розвитку для малої генерації після 2030 року? Як забезпечити сталий розвиток малої, розподіленої, відновлюваної генерації до 1 МВт? Як правильно впровадити механізми стимулювання акумуляції на рівні малої генерації для відпуску електричної енергії в години, коли це найбільше потрібно системі?

Нагадаємо:

Козятинчани встановили приватну сонячну станцію
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up