В Україні підвищили прожитковий мінімум

В Україні підвищили прожитковий мінімум

В Україні з 1 липня очікується підвищення прожиткового мінімуму до 1963 гривень. У зв’язку з цим піднімуться пенсії, податки і штрафи для українців. 

Близько двох мільйонів громадян в Україні отримують мінімальну пенсію. З 1 липня замість 1497 грн вони будуть отримувати як мінімум 1564 грн. Також збільшиться прожитковий мінімум для дітей (залежно від віку). Приміром, мінімум на дитину до 6 років збільшиться з 1626 до 1699 гривень.(пише TODAY.UA)

Зазначається, що від прожиткового мінімуму залежить розмір податкової соціальної пільги. За законом, українець, який отримує не більше прожиткового мінімуму для працездатної особи, має право сплачувати тільки частину податків. Так, дохід, з якого сплачується внесок, зменшується як мінімум на 50% прожиткового мінімуму.

Українці, які приховали від податкової трансфертне ціноутворення (збут товарів або послуг взаємозалежними особами по внутрішньофірмовим, відмінним від ринкових цінам), ризикують заплатити штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів. На даний момент це більше 459 тисяч гривень. Однак, варто зазначити, що розмір штрафів рахують, виходячи з розміру прожиткового мінімуму станом на початок року, тому суми збільшаться із запізненням майже на півроку.

Нагадаємо, згідно державного бюджету України на 2019 рік, прожитковий мінімум в цьому році має підвищитися двічі: з 1 липня — до 1936 гриввен, а з 1 грудня — до 2027 гривень. Також відомо, що в 2020 році прожитковий мінімум становитиме 2189 гривень.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up