Відомі козятинські будинки: Чехословацький, Уманський та Грека

Відомі козятинські будинки: Чехословацький, Уманський та Грека
 • Чимало будинків у нашому місті мають назви.  Наприклад, Деповський, Маслозаводський чи Афганський.

 • Розповімо вам про три таких будинки.  Кажуть, один із них коштував дуже дорого. Інший належав пекарю.  На місці третього був будинок, де мешкали борці за справедливі умови праці.

У східній частині міста, що в народі більше відома як «та сторона», на вулиці Васьковського розташований старовинний будинок з червоної цегли. Імовірно ця двоповерхівка — ровесник локомотивного депо, що функціонує з 1870-го року. А, значить, один із найстаріших будинків міста.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі (8)
 • Галина Трушевская

  У Грека була ще перукарня, дуже довго, потім построїли ДОМ БИТА і переселили туди перукарню.
 • Света Беседа Симоненко

  Моя прабабушка проживала в Уманському домі розповідь про будинок це начебто я побувала в ньому ще раз Дякую за таку статтю
 • Валерий Савченко

  За Уманським будинком розташовані будівлі, де ще до 70-тих  років була автобаза Відділу робітничого постачання.А ,за спогадами старожилів Козятина,на тому місті був поворотний круг для паровозів ,Так що дані про те, що Уманській будинок це колишній вокзал,не позбавлені сенсу.А якщо проіхати по залізничній лініі в сторону ст. ім.Т.Г.Шевченка через ст .Погребище,Монастирище,Христинівка,то побачимо багато бувших вокзальних приміщень в стилі уманського будинку.Тобто,скоріше всього,все це будувалося за єдиним задумом.

  Лика Семчук reply Валерий Савченко

  Спогадами про те . що Уманський будинок був вокзалом ділився стоиматолог  Потін Георгій Сигізмундович 1938 р. н., йому розповідала про це мама..
 • Stepan Petrenko

  Ще до кулінарії там був хлібний магазин, який торгував випічкою пекарні, яка була розташована в цій же будівлі. Як казали старожили, вранці продавали свіжу випічку, а вдень на цю випічку знижували ціни, ввечері - знову знижували, тому все розкуповувалось вщент. До речі, цей магазин називали ''У Бурда''. Були ще ''іменні'' назви магазинів, наприклад, господарчий магазин ''Дзюні, який був розташований там, де потім побудували ресторан ''Козятин''. Коли будували ресторан, то перерізали вулицю ''Октябрьская'' - нині Василя Стуса. Що стосується скверу, то він був якраз до вулиці ''Октябрьская'' і не був урізаний.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up