Вознесіння Господнє: чого не можна робити у цей день

Вознесіння Господнє: чого не можна робити у цей день

Великим гріхом вважається робота у свято

Вознесіння Господнє  - це одне з головних церковних свят , яке християни відзначають на 40-й день після Великодня. Цього року воно припадає на четвер, 25 травня.

Щороку у четвер (саме на цей день завжди приходиться свято) разом з православними його також шанують і католики. Цікаво, що католики, для  яких також цей день є одним з найголовніших 12 церковних свят, починають його відзначати за три дні до назначеної дати.

Згідно Євангелія, саме цього дня Ісус вознісся на небеса та потрапив до Раю,  через що й свято отримало таку назву. Як говорить святе письмо, саме на 40 день після Великодня Ісус Христос возз’єднався з Богом та пообіцяв апостолам послання Святого Духа.

Що заборонено робити у свято

Цього дня забороняється кидати сміття чи плювати  на вулицях, адже говорять, що можна ненароком потрапити в Христа, який може ходити під виглядом жебраків.

Працювати у цей день категорично не можна, це великих гріх. Церква радить спокійно провести свято, краще поспілкуватися з рідними чи друзями.

Цього дня прийнято поминати покійних батьків. Традиційно для цього пекли особливі млинці, які називають "Божа окутка" або "онучки". За формою вони нагадують сходинки. Взявши їх, люди зазвичай ішли на кладовище до могил рідних, а також до церкви. Також гостинцями частували своїх родичів, до яких ходили в гості.

Також говорять, що у Вознесіння Господь ходить серед людей та чує їх прохання. Тому варто молитися і просити здоров'я своїм близьким та рідним.

Популярним обрядом серед молоді були ворожінням. Дівчата вірили, якщо цього дня заплести у волосся гілочки берези і якщо вони не зів'януть до Трійці, то чекай на скоре заміжжя.

Проте церква не радить займатися ворожынням чи виконувати інші обряди, які зараз можна знайти у мережі чи іншій літературі.

25 травня, у четвер синоптики прогнозують похолодання та дощі практично на всій території країни. За народним прогнозом, якщо дощитиме цього дня, то й літо буде холодним.

Джерело:http://znaj.ua

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up