Переходимо на літній час: поради медика

Переходимо на літній час: поради медика

У ніч з 30 на 31 березня Україна переходить на літній час. Стрілку годинника необхідно перевести на годину вперед.

Зміну часу у літній та зимовий період зараз практикують 110 країн світу. У 2021 році Євросоюз планує відмовитися від цього, однак поки що невідомо чи приєднається до такого рішення Україна. 

За словами медиків, перехід на літній час гірше впливає на організм людини, ніж перехід на зимовий час. Це стрес для нього. У цей період люди часто скаржаться на погіршення самопочуття та загострення хронічних недуг. Стрілки годинника переводять на одну годину вперед, отож доведеться менше спати. Це може спричинити проблеми зі здоров'ям у людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, гіпертоніків, викликати дратівливість, перепади настрою. Тому треба більше часу проводити на свіжому повітрі, менше дивитися телевізор, не сидіти довго за комп'ютером, лягати спати на годину раніше, ніж зазвичай.

Як потрібно адаптувати організм до зміни часу:

- за кілька днів до переведення годинників лягайте спати трохи раніше, зсуваючи графік на 10-15 хвилин. Це допоможе поступово зміщувати ваші ритми сну та синхронізувати їх зі зміною часу.

- привчіть себе поступово прокидатися раніше, ніж зазвичай.

- не варто у цей період навантажувати організм фізично та розумово, піддавати його стресам, нервувати або конфліктувати.

- важливі справи робіть у другій половині дня. Поки організм не перелаштується на новий час, особисті біоритми людини тимчасово зміщуються. Тож незалежно від того, жайворонок ви чи сова, складні завдання та прийняття важливих рішень краще відкласти після обіду.

- більше гуляйте на свіжому повітрі. Намагайтеся хоча б півгодини проводити на вулиці, у парку.

- людям із серцево-судинними та хронічними захворюваннями і тим, хто має проблеми з тиском, потрібно ретельніше стежити за своїм станом, носити із собою ліки. Якщо погіршилося самопочуття – потрібно звернутися до лікаря.

Нагадаємо: щшо сьогодні

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up