За одну добу вінничанка зібрала гроші на нову скрипку для незрячого музиканта з Козятина

За одну добу вінничанка зібрала гроші на нову скрипку для незрячого музиканта з Козятина
  • Різдвяне диво. Вінничанка Вікторія Ястремська зробила лише один допис на своїй сторінці в Інстаграм, а вже за кілька годин на її картці були гроші на новий музичний інструмент для незрячого скрипаля. На гроші, що залишилися буде видана автобіографічна книга музиканта.
     

Кілька днів тому на сторінці Вікторії з’явився допис про незрячого музиканта, який вже багато років грає неподалік вежі. Більшість вінничан про нього чули. Та й, напевно, всі місцеві ЗМІ писали про цього музику. І не один раз. 

«З ним я вас вже знайомила раніше. Це Валерій Олексійович. Незрячий дідусь. Скрипаль. Неосяжно талановитий музикант і прекрасна людина, з величезним серцем і, повірте, дуже красивою душею!» — пише дівчина. 

Сам дідусь не місцевий. Щоразу він сідає на електричку та їде до Вінниці з Козятина. Живе самотньо. Вікторія пише, що вона постійно розповідає музиці, як багато людей зупиняється, щоб послухати його гру. Після цього дідусь розпливається в усмішці і червоніє. Швидко змінює тему.  «Нещодавно у нас була розмова. Ми говорили про його скрипку. Старенький інструмент прожив з дідусем більшу частину життя. Вона дуже дорога для нього. Валерій Олексійович розповідає про неї з такою теплотою та любов’ю, що цього не описати словами.... Прикро, але все має свій термін придатності». — йдеться в дописі.

Якось, пише Вікторія, дідусь мимохідь сказав, що мріє про новий інструмент. На жаль, скрипки дуже дорогі, тому для літнього музиканта це була лише мрія. Але дівчина думала інакше:

«Мрії мають здійснюватися! Обдаровані талантом люди — повинні жити і дарувати світу свій талант! Ми — повинні цінувати і приймати його! — звертається Вікторія до своїх підписників. — Нова скрипка коштує близько 1,5-2 тисяч доларів. Вас у мене 25 тисяч. Якщо кожен допоможе хоча б двома гривнями — одна мрія здійсниться».

Вікторія написала, якщо суму не вдасться зібрати, вона витратить власні кошти. Якщо грошей буде більше, то все віддасть скрипалю: «Попереду Різдво. Я хочу, щоб його мрія здійснилася в Різдво!» — так закінчився її перший допис. 

Вже наступного дня на її сторінці з’явився інший: «Стан шоку! Ось, що відбувається зі мною цієї доби» — і прикріплений скріншот з сумою у 135 950 гривень. Ми намагалися зв’язатися з Вікторією, щоб з’ясувати подробиці, але до цих пір не отримали від неї відповіді.

У своєму Інстаграмі дівчина написала, що задля безпеки дідуся не буде передавати йому гроші. Але оплатить інструмент, який він сам обере. Усю іншу суму хотіли витратити на лікування очей, але після обстеження стало відомо, що зір повернути неможливо. Тому, за бажаням самого Валерія Олексійовича, гроші будуть витраченні на видання його автобіографічної книги.

 «Гроші більше не збираю! Але прошу кожного, за можливістю, продовжувати допомагати йому особисто. У його дерев’яну скриньку, з якою він не розлучається». 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Я бы не делала этого, если б не знала, что вы ждёте и тоже переживаете! Скажу сразу, когда говорила Валерию Алексеевичу все, было очень нервно, долго собирались. Он знал все, ему рассказали раньше. Поэтому все эмоции он пережил ещё за день до нашей встречи. Вы знаете, наверное, это к лучшему. Потому что , человек в возрасте, и это немного страшно, не знаешь какая реакция может быть от происходящего. За кадром , Настя и Дима. Дима помог с видео для Вас. Спасибо ему огромное, за все что он делает для меня! И Насте ( флорист моего магазина) , за то что пережила все моменты вместе со мной. Говорили мы ещё долго. Ему было все интересно) спрашивал за всех и говорил сто раз спасибо! И ещё в который раз, от меня, слова благодарности вам всем ! 23 декабря были в клинике профессора Сергиенко. Нам предложили бесплатный осмотр с операцией. Операции , к сожалению не будет. Зрение не вернуть. Дедушка все время думал, что эта проблема у него связана с ударом головой ( в детстве) , но это не так, это генетическая болезнь, последствия которой не устранить и никак не остановить. Если честно , он был готов к такому ответу. Мы все обсудили и посмотрели на ситуацию под другим углом) Купим скрипку и издадим его книгу !!! ( желание Валерия Алексеевича). За скрипку уже узнали у одного мастера , звонили вчера, думали , советовались. Осталось позвонить ещё двум. Думаю сегодня закроем этот вопрос. Сравним все, уладим и обязательно дадим знать!) Спасибо за чудо ❤️

Публикация от @ vorobey_v 24 Дек 2019 в 4:55 PST

Михайло Курдюков 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • Валерій Бойко

    Валерія Сьоміна знаю ще з його молодих років, хоча був сам тоді ще дитиною. Моя мама була хрещеною його молодшої сестри. Отже ми часто бували у них в гостях на свята. Пам'ятаю його батьків, мені завжди подобалося бути у них. Останній раз випадково зустрівся з ним в Козятині років 10 тому, згадали минуле. Живу в Хмельницькій області, тому не маю змоги часто їздити на батьківшину.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up