Зафіксували зловживання адмінресурсом: колективи комунальних підприємств агітують за кандидата

Зафіксували зловживання адмінресурсом: колективи комунальних підприємств агітують за кандидата
скрін кадру відео зі сторінки НАШ КРАЙ Козятинщина у фейсбуці

Місцевий осередок політичної партії «Наш край» оприлюднив агітаційні відеоролики за участі керівників та працівників районних комунальних підприємств. У цих відео керівники закладів закликають підтримати чинного голову Козятинської районної ради Віктора Слободянюка як кандидата на посаду Козятинського міського голови. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Вінницькій області

Так, 14 жовтня на сторінці «НАШ КРАЙ Козятинщина» у соцмережі «Facebook» було оприлюднено відеоролик із підписом «Районний Будинок культури». На початку відео демонструється заставка з написом «Наш край. Політична партія. Вінниччина», далі відзнято колектив Будинку культури на тлі входу до цієї установи. Жінка, яку в титрах позначено «Мар’янчик Тетяна Олександрівна – директор комунального закладу «Козятинський районний будинок культури» Козятинської районної ради», розповідає про підтримку з боку голови районної ради Віктора Слободянюка, завдяки якій зроблено ремонти у цьому та інших закладах культури району, виділяються кошти на закупівлю обладнання та «проводяться гарні заходи».

«Особисто я і весь колектив районного будинку культури підтримують Віктора Миколайовича Слободянюка, який іде на міського голову Козятинської громади. Бажаємо йому удачі і голосуєм за Віктора Миколайовича Слободянюка», - зазначає директорка будинку культури наприкінці відео.

Також на сторінці «НАШ КРАЙ Козятинщина» 14 жовтня розміщено відеоролик із аналогічною заставкою та з підписом «Районний ЦПМСД – що змінилось за 5 років». У цьому відео знялись медичні працівники у приміщенні закладу охорони здоров’я. Жінка, яку в титрах названо «Любченко Валентина Петрівна – головний лікар комунального підприємства «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Козятинської районної ради» також дякує за підтримку голові районної ради Віктору Слободянюку, називає його засновником закладу, розповідає про те, що зроблено в ЦПМСД за кошти, виділені районною радою тощо.

«Я думаю, що Віктор Миколайович разом з своєю командою нам буде в цьому сприяти і допомагати. Тому медичні працівники, комунальне підприємство «Козятинський районний медичний центр» буде підтримувати його в виборах на міського голову і просить, хто хоче, щоб у нас було щось краще в медицині, в освіті, в культурі, щоб наше місто було визнано одним з найкращих міст для проживання людей, підтримати Віктора Миколайовича і його команду», - сказала головна лікарка.

На цій же фейсбук-сторінці оприлюднено відеоролик, у якому в. о. завідувача комунального підприємства «Районна аптека «Надія» Козятинської районної ради Наталія Свідерська говорить: «За сприяння голови районної ради Віктора Миколайовича було створено та відкрито комунальне підприємство «Районна аптека «Надія», а також було відкрито аптечний пункт, структурний підрозділ цієї аптеки, на базі Центральної районної лікарні, який працює цілодобово. Дякуємо йому за підтримку, а також підтримуємо його».

Як зазначено на сайті ЦВК, голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк зареєстрований кандидатом на посаду Козятинського міського голови від осередку політичної партії «Наш край».

«Немає чіткої процедури щодо запобігання зловживанню адміністративним ресурсом. Проте у даних випадках чітко прослідковується кадровий адміністративний ресурс. Зокрема, є частина 12 статті 57 Виборчого кодексу України, де йдеться про те, що забороняється залучати до агітації підлеглих осіб, а тут і головна лікарка, і директорка будинку культури беруть участь в агітації за кандидата, долучаючи до цього персонал комунальних закладів», - зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

Згідно з ч. 5 ст. 51 Виборчого кодексу України, до передвиборної агітації відноситься в тому числі і використання символіки, гімну, розпізнавальних знаків, передвиборних гасел. 

Відповідно до частини 12 статті 57 Виборчого кодексу України кандидатам на відповідних виборах, які займають посади, у тому числі за сумісництвом, в органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування, державних, комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях, військових частинах (формуваннях), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

За матеріалами Громадянської мережі ОПОРА

Коментарі (5)
 • Олексій Істомін

  здача району пішла при вас шановний
 • Анонім Анонім

  лавренюк не д
  епутат обласної ради діючого скликання
 • Олексій Істомін

  В Слободянюк І Колісник М Рибак о Лавренюк Лановик депутати облради віддали район юрчишину тепер Козятин село! Та за них ніхто не повинен голосувати !
 • Катя Литвинова

  "Господарникам" закон не писаний((( Але, що б не робили. як би не агітували, Слободянюку посада міського голови може тільки наснитися...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up