Собачий кайф з’явився в Козятині

Собачий кайф з’явився в Козятині

Недитячі забавки дітей

Літні канікули для школярів, це пора відпочинку після навчального року. Хтось з учнів відновлює сили в таборах відпочинку. Хтось поїхав відпочивати до бабусь та дідусів. Та багато дітей козятинців відпочивають, як кажуть, в рідних стінах. До них приєднуються ровесники з інших місць, які приїхали до своїх рідних на відпочинок. Такі дитячі спілкування, як правило, приносять позитив у розвиток дітей. Пізнавати щось нове для них цікаве та привабливе. Та бувають випадки, коли нові друзі пропонують ігри, не усвідомлюючи їх наслідки.

У редакцію газети ”RIA-Козятин” звернулися батьки козятинських дітей. Вони повідомили, що нові знайомі їхніх чад мають в арсеналі колективні ігри. Серед яких є дитяча забавка під назвою “Собачий кайф”. Полягає вона в тому, що проводиться

удушення рушником, шарфом, ременем, мотузкою, руками. Натискання на сонну артерію діє на рецептори, які викликають розширення кровоносних судин в головному мозку, але крові, щоб заповнити мозок, недостатньо і стає неможливим підтримувати свідомість. Цей метод несе відповідальність за більшість, але не всі, смертельні випадки.

Є в приїжджих підлітків і другий механізм, який полягає у проведеній сидячи навпочіпки гіпервентиляції до досягнення симптомів, таких як поколювання і запаморочення,з подальшим вставанням і затримкою дихання. Уже одного цього достатньо, щоб викликати помутніння свідомості, але широко поширена думка, що ефект посилюється, якщо збільшити тиск повітря в легенях під час «жорсткої» затримки дихання, для цього асистент сильно здавлює груди. Ці дії можуть збільшити ефект нестачі повітря. Здавлювання грудей може замінюватися задушенням. При обох механізмах жертва може відчувати швидкоплинні галюцинації або сновидіння, і приходити до тями з короткостроковою втратою пам'яті і мимовільними рухами руки або ноги. Нормальний стан, як правило, настає протягом декількох секунд, але ці заходи можуть викликати постійну травму головного мозку або навіть смерть, особливо, якщо грати наодинці з зашморгом.

Слід зазначити, що діти, які грають в «собачий кайф», можуть ніколи не повернутися до повноцінного життя. Багато дітей, практикуючі «собачий кайф», вмирають або залишаються інвалідами. При цьому людина може вижити, але не підозрювати, що частина її мозку вже загинула, що загрожує ішемічним інсультом.

Така небезпечна забавка вже мала трагічні наслідки. На Черкащині не прийшов до тями 14-річний Едуард, а в Чернівецькій області така ж доля спіткала 10-річного хлопця. У обох випадках батьки навіть не здогадувалися, як відпочивають їхні діти.

У нашому місті ми зробили невелике опитування серед підлітків 12-15 років. Якщо вірити їхнім відповідям, то місто Козятин не входить у групу ризику. Але прохання до батьків, зверніть увагу на своїх дітей і наше майбутнє. Адже така забавка залишає сліди на шиї дитини. Зверніть увагу, чи щось не приховує ваша дитина. А якщо помітите щось схоже до слідів забави, причину шукайте в собі чи своїй сім’ї.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up