Мало хто знає, що за своїми корисними властивостями товстянка, або як її ще називають — грошове дерево, товстолист, красула, нітрохи не поступається алое.
Завдяки летючим речовинам, які виділяє товстянка, вона протистоїть вірусним, бактеріальним і грибковим захворюванням.
Виявлено, що коли хтось захворіє в будинку, рослина в'яне, скидає своє листя. Але коли людина одужує, то й рослина набирається сил.
Сік і м'якоть листя красули можна прикладати до ран, наривів, порізів і подряпин — речовини, що входять до складу соку рослини, будуть сприяти процесам регенерації шкірних покривів і попередять запальний процес.
При розтягуванні м'язів і зв'язок, а також, при ударах, компреси з м'якоті листя товстянки знімуть запалення і нададуть болезаспокійливу дію.
Вилікувати герпес на губах можна за допомогою все того ж соку товстолиста. Змащуйте кожні 30 хвилин губи соком цієї рослини (стежте за тим, щоб сік не потрапив на слизову ротової порожнини).
При ангінах, тонзилітах і запальних процесах горла можна полоскати горло водним розчином соку товстянки, який готується у співвідношенні соку з 10 листочків рослини на 1 склянку кип'яченої води. Цим водним розчином необхідно полоскати горло до 5 разів на день.
Вилікувати артрит, зняти запалення від укусів комах можна за допомогою змазування цих місць соком товстянки кілька разів в день.
Грошове дерево має ще одну назву — мозольник. З його допомогою можна лікувати мозолі. Для цього необхідно зняти з листочка товстянки верхню плівку і прикласти його м'якоттю до мозолі, зафіксувати на нозі за допомогою пластиру і залишити на ніч.
Аналогічним методом можна лікувати і врослий ніготь, і нігтьовий грибок.
Що ж стосується внутрішнього застосування соку листя товстянки і її м'якоті, то, оскільки ця рослина має токсичну властивістю і містить миш'як, робити це необхідно вкрай обережно і ні в якому разі не приймати такий сік або м'якоть в чистому вигляді. Тільки водні настої.
Так, за допомогою таких водних настоїв можна вилікувати виразку шлунка і дванадцятипалої кишки. Готують цей настій із співвідношення 5 листочків рослини на 1 склянку окропу. Листя заливають окропом і настоюють протягом 1 години. Потім, такий настій приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15-20 хвилин до прийому їжі.
Будьте здорові!
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 12 від 23 березня 2023
Читати номер