У нашому районі створять батальйон територіальної оборони

У нашому районі створять батальйон територіальної оборони

Окрім Хмільницього, ще 6 батальйонів сьогодні формують у Вінницькому, Гайсинському, Жмеринському, Могилів-Подільському, Тульчинському районах.

Про це інформував на своїй фейсбук-сторінці голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

«Війна з Росією триває вже восьмий рік. Люди реагують на події з війни, лише коли загинув або поранений воїн, цивільна людина або показують знищені під час обстрілу будинки. На жаль, ми навчилися з цим жити", - пише губернатор.

Бригади та батальйони у штаті мирного часу налічуватимуть 10 тисяч військовослужбовців. Це організаційні ядра, які здатні розгорнути й забезпечити зброєю та МТЗ підрозділи до штату воєнного часу .

До тероборони не братимуть солдатів молодших за 35 років і не старших 60 років.

Бригада та сім батальйонів ТрО області входитимуть у структуру Збройних Сил України.

Штаб бригади буде розташовуватися в обласному центрі, штаби батальйонів на території районів.

Місця дислокації батальйонів вже визначені. Переважно - це містечка, де є розформовані військові частини. Також це інші об’єкти державної та комунальної власності, які наразі не використовуються.

Передбачено два види служби: на постійній основі та в резерві. В обох випадках - контракт. Різниця у тому, що контрактники на постійній основі приходитимуть на службу в частину щоденно, а резервістів викликатимуть у період загострення військової ситуації.

Офіцери укладають контракт на п’ять років. Сержанти, солдати - на три роки. Службу нести у батальйоні, а проживати - вдома.

Найближча мета - сформувати резерв ТрО на посади за штатом воєнного часу, у подальшому - мати бригади та батальйони, здатні швидко укомплектуватись своїми резервістами, привести себе в бойову готовність та приступити до виконання завдань.

Масова готовність суспільства до збройної відсічі — це те, що може не пустити війну в нашу домівку.

Вінницька область — прикордонна, а значить, обороні має бути особлива увага. Щоб у випадку створення або виникнення умов дестабілізації обстановки в прикордонних районах України, які межують з країною-агресором, ми в лічені години розгорнули систему територіальної оборони і взяли під контроль усі об’єкти комунікацій. Лише так можна буде забезпечити існування конституційного ладу на нашій території в разі нової агресії. Це моє першочергове завдання як очільника області. 8 тисяч росіян у Придністров’ї на кордоні з Вінниччиною — це реальна загроза, до якої ми готуємось. Не можу розкривати військову таємницю, але на цьому напрямку вже задано цілий ряд заходів та підготовчих дій, - додає Сергій Борзов.

Коментарі (20)
 • Альоша Капніст

  78 бс с подружкой на постоянное лечение в ющенка

  Читач78 reply Альоша Капніст

  о, привіт, дурачок!
 • Богдан Суббоч

  Как говорит моя подружка детства (психиатр)-"над Украиной пора галоперидол распылять,как американцы "Agent Orange" во Вьетнаме"!!!

  Читач78 reply Богдан Суббоч

  може не подружка а лечащий врач?
 • Фима Гоцман

  А Зеле-югенд когда уже будем создавать а???

  Читач78 reply Фима Гоцман

  sieg heil!
 • Альоша Капніст

  78 Ти солитер вириганий собакою на смиттезвалищи вид тебе смердить пивнем

  Читач78 reply Альоша Капніст

  ахаха оце ти дурачок убогий, не можу з тебе

keyboard_arrow_up